Pradžia > Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Tomas Alfredson > 2> Låt den rätte komma in / Įsileisk mane

2> Låt den rätte komma in / Įsileisk mane


Knyga buvo puiki ir paliko labai gerą įspūdį (deja, trumpalaikį), bet ekranizacijos peržiūrą vis atidėdavau. Pagaliau, šiandien ją pažiūrėjau. Tikrai gera! Neabejoju, kad jei nebūčiau žinojusi visų įvykių, filmas būtų vienas geriausių iš fantastikos srities. Angliškas filmo pavadinimas: Let Me Right One In

Viso filmo metu jaučiama ramybė, tyla- tai neabejotinas skandinavų kūrybos bruožas. Nemačiau perdirbinio ( Let Me In ), bet nujaučiu, kad ten bandoma žiūrovą papirkti specialiaisiais efektais ir krauju (nors negarantuoju), o čia- visko tiek, kiek reikia. Ne per daug ir ne per mažai. Man ta ramybė labai patiko: girdėjosi kiekvienas žingsnis, kiekvienas krebždesys, net itin silpnų nervų žiūrovas neturėtų krūpčioti, nes viskas daroma pernelyg ramiai ir lėtai. Jokių klykavimų, jokių perkreiptų baisių veidų (išskyrus vieną, bet jį rodo gan trumpai).

Siužetas: dvylikametis Oskaras, kenčiantis nuo bendraamžių patyčių ir smurto, susipažįsta su neseniai atsikrausčiusia jo metų (kaip ji pati sakė ,,maždaug tiek“) mergaite Eli. Jų draugystė mezgasi pamažu, kol galiausiai sužinoma mergaitės paslaptis…

Puikus ir kaip filmas, ir kaip ekranizacija. Patiko, kad režisierius ne tik rėmėsi knyga, bet ir bene visas scenas iš jos ir ėmė nieko nekeisdamas.

Šis filmas laimėjo nemažai apdovanojimų.

Rekomenduoju. O pati vertinu 8/10

rež.: Tomas Alfredson, pagrindinius vaidmenis atlieka: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, 2008 m., Švedija, švedų k., 115 min.

Reklama
  1. rugpjūčio 19, 2011 7:54 pm

    skaičiau knygą, o vat ekranizacijos žiūrėjimą vis atidėlioju. bet reiks pagaliau ir man ją pažiūrėt 🙂

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: