43> Ondskan / Blogis


Prieš keletą metų skaičiau J. Guillou knygą ,,Blogis“, po kiek laiko sužinojau, kad yra filmas pastatytas pagal šią knygą, bet galop pažiūrėjau tik šiandien.

Erikas patiria smurtą ne tik tarp bendraamžių, bet ir šeimoje- jo patėvis baudžia jį kiekvieną vakarą. Vieną dieną jį išmeta iš mokyklos. Mama nutaria sūnų leisti į internatą, kur jis turi išbūti vienerius metus, kad gautų baigimo pažymėjimą. Erikas su viltimi atvyksta į internatą, jis tikisi, kad daugiau nebebus smurto, kad pagaliau galės gyventi ramiai. Bet ar jo lūkesčiai išsipildys?..

Šiaip jau norėjau įdėti nuotrauką, kurioje prie vakarienės stalo sėdi Eriko šeima. Tas laiko tarpas yra pats niūriausias ir kraupiausias. Vaikinas žino, kad patėvis visuomet suras priežastį, dėl kurios jis norės pasišnekėti po valgio. O mama per menka, kad tam pasipriešintų, skambantis pianinas negali užgožti smūgių, kuriais pamokomas Erikas.

Internatas- uždara vieta, kurioje galioja savos taisyklės. Niekada nežinai, kas laukia dėl menkiausio judesio, ištarto žodžio. Baisiausia, kad prieš visas tas taisykles kažkodėl yra visiškai bejėgiai mokytojai, jie žino, kas vyksta, bet visiškai nieko nedaro, kad situacija pasikeistų.

Žinoma, knyga geresnė, viskas ten daug smulkiau, daug įvairių įvykių, kurie nebuvo parodyti, nors galėjo. Bet ekranizacija tikrai nebloga. Visgi ne Amerika kūrė, tad išvystame gan gerą ir kokybišką produktą, viskas su saiku ir, bent jau man, skandinavų filmai patinka, nes juose tyla nesukelia jokių trukdžių. Ir pati atmosfera niūri, rodos, be jokių prošvaisčių.

Aš visuomet esu už tokią pabaigą, kokia yra knygoje ir filme. Man tai atrodo teisinga. Taip, gal žiauru, bet teisinga.

Patariu pažiūrėti, paskaityti.

Rašau 8/10. Filmas buvo nominuotas Oskarui kaip geriausias užsienio kalbos filmas.

Tiesa, šis filmas dar žinomas kaip Evil.

Rež.: Mikael Håfström, vaidina: Andreas Wilson, Henrik Lundström, Gustaf Skarsgård, Linda Zilliacus, 2003 m., Švedija, Danija, švedų ir suomių k., 113 min.

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: