Pradžia > Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Timothy Spall, Tom Hooper > 44> The King’s Speech / Karaliaus kalba

44> The King’s Speech / Karaliaus kalba


Apie šį filmą girdėjau tiek gerų nuomonių, kad nepažiūrėti jo tiesiog negalėjau.

Filmas mus nukelia į XX a. 4 dešimtmetį, pasakojama apie vyriškį, kuris tampa Didžiosios Britanijos karaliumi Džordžu VI  (jis yra karalienės Elizabetos II tėvas). Tačiau jo problema- mikčiojimas- kelia didelį diskomfortą ir neleidžia pakankamai pasitikėti savimi. Po daugybės paieškų jis pagaliau suranda Lionelį- tik ar jis pakankamai geras specialistas, kad padėtų karaliui įveikti šį sutrikimą?

Matyt nieko naujo nepasakysiu, nes filmas man labai patiko. Apskritai, net nesitiki, kad kam nors jis galėtų nepatikti. Net į imdb.com nuėjau pažiūrėti, ar yra žmonių, kurie įvertino filmą vienetu. Taip, yra (o kaipgi kitaip?), bet palyginus su bendru vertintojų skaičiumi, procentas visiškai mažytis. Na, o, jei jau pradėjau apie vertinimus, tai galiu pridurti, kad šiuo metu šis filmas puikuojasi 124 vietoje imdb Top 250 , na, o bendras šio tinklalapio lankytojų balas – 8,3. Filmas laimėjo net 4 Oskarus, o dar 8-iems nominuotas.

Grįžtant prie mano nuomonės, tai neturiu priekaištų nei siužetui, nei aktoriams, nei pastatymui, nei laiko trukmei- viskas mane tenkino. Ir tas paradoksalumas- rodos, turi viską: pinigus, šlovę, pripažinimą, mylinčią šeimą, bet štai, vienas trūkumas, ir rodos, tomis minutėmis, kai neįmanoma neparodyti savo negalios (nors tikriausiai per stiprus žodis šiam negebėjimui apibūdinti), griūva viskas aplinkui. Karalių Džordžą VI vaidinęs Colin Firth tikrai vertas laimėto Oskaro už šį vaidmenį- jis įtikino  mane, gerai įsikūnijo į savo personažą. Aš tiesiog žiūrėjau ir tikėjau juo, tuo, ką jis daro, ką jaučia. Ateity tikrai žiūrėsiu dar kokį filmą su juo, nes vaidmuo A Christmas Carol filme kažkaip neįsiminė man. Helena Bonham Carter – viena mylimiausių aktorių, o vaidmuo ,,Karaliaus kalboje“ tik dar labiau įrodė jos profesionalumą ir tai, kad ji puikiai gali atlikti visiškai skirtingus vaidmenis. Tai ir buvo įvertinta nominuojant Oskarui. Jos personažas filme stiprus, žavėjausi juo, kantrybe ir pasišventimu bei tikėjimu mylimu žmogumi, nenuleidimu rankų. Jos palaikymas visur ir visuomet karaliui, manau, tikrai labai padėjo. Geoffrey Rush, kuris atliko karaliaus gelbėtojo vaidmenį irgi neliko nepastebėtas- taip pat buvo nominuotas Oskarui. Tiesa, jis jau turi Oskarą už vaidmenį kitame filme. Daugeliui žiūrovų jis turėtų būti žinomas iš ,,Karibų piratų“- ten suvaidino kapitoną Hektorą Barbosą. Jo personažas- žavus, linksmas ir nė trupučio neleido suabejoti jo galimybėmis.

Rekomenduoju. Praleisite laiką prasmingai ir įdomiai.

Rašau 10/10.

Rež.: Tom Hooper, vaidina: Colin Firth, Helena Bonham Carter, Geoffrey Rush, Timothy Spall, 2010 m., Didžioji Britanija, anglų k., 118 min.

  1. 23 spalio, 2011 9:43 am

    labai patiko!

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: