Pradžia > Darren Aronofsky, Mila Kunis, Natalie Portman, Vincent Cassel > 46> Black Swan / Juodoji gulbė

46> Black Swan / Juodoji gulbė


Pamenu, vos tik pirmą kartą pamačiau trailer’į, panorau pamatyti šį filmą. Deja, kino teatruose jį rodė tokiu metu, kad grįžti namo nebūčiau galėjusi. Po to prisidėjo dar visokios priežastys, o galop kažkodėl pati vis atidėliodavau jo peržiūrą. Bet šįryt, kai dauguma mano bendraamžių buvo mokykloje, pasižiūrėjau ir tikrai nenusivyliau.

Pasakojama apie Niną- dvidešimt aštuonerių baleriną, kurios didžiausia svajonė- atlikti pagrindinę rolę balete ,,Gulbių ežeras“, nes tai lemtų jos išgarsėjimą ir pripažinimą. Galop ji gauna šį vaidmenį, bet dilema lieka: kaip įsijausti ne tik į Baltosios gulbės (kuris jai puikiai sekasi), bet ir į Juodosios vaidmenį?..

Visų pirma, Ninos (akt. Natalie Portman) personažas man nelabai patiko. Neįsivaizduoju, kaip galima gyventi vien tik baletu, neturint jokio asmeninio gyvenimo, jokių kitų pomėgių: šokis, repeticijos, miegas, vėl repeticijos ir taip be galo ir be krašto. Nejaugi nesinori įvairovės? Manau, tas darbas jai tapo pernelyg didelė rutina, ji per didelė perfekcionistė, per daug norinti iš savęs. Kita vertus, galbūt kaip tik sveikintina, kad ji taip stengiasi viską kuo geriau padaryti?.. Nors nueiti iki tiek, iki kiek Nina- jau net nebesveika. Ir apskritai, neįsivaizduoju, kaip Nina nemetė darbo jau seniai seniai, nes pernelyg silpna jam. Kalbant apie aktorinį darbą, tai Natalie Portman tikrai gerai suvaidino. Nesigilinsiu į tai, kiek dublerė padėjo, bet ji visur ir visada atrodė puikiai, įtikinamai.

Mila Kunis matyt šiuo filmu ir išgarsėjo. Nors visgi nepasakyčiau, kad jos vaidmuo buvo kažkoks ,,wow“. Iš kalbų tikėjausi, kad ji užims daug didesnę vietą filme. Aišku, ten Ninos fantazijos kai kur buvo ohoho kokios, bet šiaip jau ji tikrai nieko įspūdingo neparodė. Nors personažas, žinoma, žavesnis, spalvingesnis, nors kartais buvo sunku suprasti, ar Ninai vaidenasi, ar iš tikrųjų tai vyksta. Ir prie vaidybos visgi irgi nieko neprikišiu, nes viską suvaidino tikrai gerai.

Na, nepatiks jis tiems, kurie nemėgsta šizofreniškų, klajojančių tarp vaizduotės ir tikrovės filmų. Kai kam gali pasirodyti, kad tai- visiška nesąmonė, bet mane filmas sužavėjo. Tas atsidavimas ir išyvenimas būtent to personažo, su kuriuo per tam tikrą laiką turi susigyventi čia itin gerai parodomas. Juk ne tik šokėjams, bet ir aktoriams nutinka taip, kad dažnai artimieji iki premjeros su jais negali susišnekėti, nes per daug susitapatina su savo personažu ir, kartą teko skaityti, tikrai būna taip, kad kartais pats aktorius nebesuvokia, kai elgtis pradeda būtent taip, kaip jo personažas.

Ir žodelis apie režisierių. Darren Aronofsky man žinomas ir kaip filmo Requiem for a Dream režisierius. Kadangi tas filmas nepaprastai patiko režisūrine prasme (ir ne tik), tad ir iš Black Swan tikėjausi to paties. Girdėjau, kad ir kiti jo filmai yra labai geri. Gal kada prisiruošiu pažiūrėti.

Taigi, jei kartais šio filmo dar nematėte, tai tikrai rekomenduoju nebelaukti ir pasižiūrėti.

Filmas apdovanotas Oskaru, 46 kitais laimėjimais ir 107 nominacijomis.

Rašau 10/10

Rež.: Darren Aronofsky, Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, 2010 m., JAV, anglų, prancūzų, italų k., 108 min.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 22 spalio, 2014 2:52 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: