48> Tadas Blinda. Pradžia


Na ką, pagaliau ir aš pamačiau garsųjį ,,Tadas Blinda. Pradžia“. Senąjį ,,Tadą Blindą“ mačiau kelis kartus, bet jau seniai ir, tiesą pasakius, nelabai ką atsimenu. Naująjį pažiūrėti norėjau tik tam, kad žinočiau, kuo jis daugelį sužavi.

Tai nėra to senojo filmo (tiksliau trumpo serialo) perdirbinys. Tai- pradžia, ištakos, nuo ko viskas ir prasidėjo.

1861-ieji. Baudžiavos panaikinimą apraizgiusios politinės intrigos atokiame Žemaitijos kaime netikėtai virsta kautynėmis. Jas įžiebė jaunas intrigantas, iš Sankt Peterburgo atsiųstas caro kariuomenės karininkas Janekas. Įsisukusios istorijos girnos įtraukia ir taikius baudžiauninkus, ir praeities vaiduoklių kankinamą dvarininką Bernardą Gruinių, ir jo dailiąją dukterį Kristiną. Veiksmų sūkuryje atsitiktinai atsidūrusiam Tadui tenka atsisveikinti su nerūpestinga kasdienybe ir prisiimti atsakomybę iš pradžių už savo, o vėliau ir už kitų – draugų bei mylimų žmonių gyvybes. Mėgindamas suvokti savo vietą žiaurioje tikrovėje, Tadas atranda vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Kova už laisvę, teisingumą ir meilę prasideda. Taip gimsta legenda apie Tadą Blindą.

Ir ką aš galiu pasakyti… Na, nepasakyčiau, kad tikėjausi labai įdomaus filmo. Dėl to ir nenusivyliau.

Pats didžiausias pliusas- kokybė. Na, negaliu apsakyti, kokia gera kokybė yra šiame filme. Matyt todėl ir kūrė jį ne vienerius metus, ir tų milijonų tiek reikėjo. Be to, gan smagus filmas, jei nežiūrėsime į istorinę situaciją. Nemažai juokingų situacijų, kurios tikrai praskaidrino nuotaiką. Labai linksmą ir juokingą personažą sukūrė D. Vaitiekūnas- toji vieta, kai jis juokėsi, buvo tiesiog nemirtinga 😀 Užtat buvo gaila, kai jis ,,paliko“ ekraną.Yra ir daugiau spalvingų personažų bei situacijų.

Patiko Agnė Ditkovskytė, kuri man yra viena gražiausių moterų. Jos mama Tatjana Liutajeva irgi visai nieko, nors erzino jos rusiškas akcentas- argi negalėjo rasti kokią gryną lietuvę šiam vaidmeniui? Pats Tadas Blinda- Mantas Jankevičius- na, kaip kur: vienur atrodė gerai, kai kur nelabai. Kas kliuvo? Kad per daug dažnai nusirenginėjo (ir iš šalia sėdinčių supratau, kad ne man vienai tai kliuvo). Suprantu: gražus kūnas ir t.t., bet negi būtina rengtis, kai tai visiškai nereikalinga? O ir viena scena pasirodė apskritai nereikalinga- ten, kur jis rėkavo: aš galiu laisvai kvėpuoti. Taip dirbtina, netgi buka man pasirodė. Aišku, čia jau ne Manto, o kūrybinės grupės kaltė. Ir pati Kristinos ir Tado meilė- kažkokia greita ir neįtikinanti..

Va, ir paskutinis dalykas, kuris užkliuvo: reklama filme. Ar esate matę Blindos alaus reklamą? Taigi, filme reklamos dialogas atkartojamas žodis į žodį ir visa tai atrodė taip neskoninga. Nors tikriausiai tą dialogą privalėjo įtraukti, nes vieni iš filmo remėjų- Blindos alus. Bet tai reklamą kišti į filmą… Nelabai nelabai..

Viskas. Daugiau nelabai turiu ką pasakyti.

Tiesa, filme skambanti daina- nuostabi. Nors ją girdėjusi jau daug kartų.

Rašau 6/10

Rež.: Donatas Ulvydas, vaidina: Mantas Jankavičius, Agnė Ditkovskytė, Jokūbas Bareikis…, 2011 m., Lietuva, lietuvių ir rusų k., 110 min.

Nuostabioji Jievos daina

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: