55> Knygnešys


Šį kartą – lietuvių filmas ,,Knygnešys“.

1869 m. Lietuva Imperinės Rusijos sudėtyje. Lietuviškas raštas uždraustas, tačiau represijos susilaukia netikėto atsako – visoje Lietuvoje išplinta slaptos lietuviškos mokyklos, o lyg iš niekur atsiradę knygnešiai pradeda platinti lietuvišką raštą. Nors didelė dalis visuomenės – dar abejinga lietuvybei, knygnešių gretos auga… Spalvingas 19 a. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai, tai – tik menka dalelė to, su kuo susiduria plevėsa Jurgis susipažinęs su knygnešiu Mažvydu.

Gal viskas būtų neblogai, jei ne filmo trukmė. Man jis pasirodė per trumpas, taigi, ne viskas buvo iki galo išvystyta, kai kurie įvykiai vyko kone prabėgom. Šiek tiek man pritrūko ir geros vaidybos, kliuvo įvairios klaidos, kurių galėjo ir nebūti (na, kai žiūri ir iš kai kurių detalių supranti, kad taip negalėjo būti). Ryškios spalvos ir žaluma- gal tik vienintelis didesnis pliusas. net nepajėgiau įsijausti, o filmas ir baigėsi… Dar užkliuvo, kai pabaigoje vyskupas Jurgiui praneša apie vieną įvykį- nors tai nemažas įvykis, bet iš pasakymo ir to, kaip sureagavo, neatrodė, kad tai būtų kaip nors paveikę. Na, ir pabaiga- simbolinė ir iš serijos ,,taip nebūna“.

Gal jums patiks. Man ne.

Ai, keista buvo mastyti epizodinį vaidmenį atliekančią Jurgitą Jurkutę 🙂

Rašau 4/10

Rež.: Jonas Trukanas, vaidina: Laisvūnas Rudonis, Valerijus Jevsėjevas, Vytautas Kupšys, 2011 m., Lietuva, lietuvių ir rusų k., 37 min.

Paažiūrėti ar atsisiųsti galite iš čia.

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: