78> The Duchess / Hercogienė


Pristatau dar vieną kostiuminę dramą. Šį kartą ji su gražiąja Keira Knightley.

Jauna ir gudri mergina ryžtasi sumainyti žiedus ne dėl meilės, bet dėl savo ateities. Panašių ketinimų neslepia ir turtingasis hercogas, kuriam žmona reikalinga tik tam, kad pagimdytų sūnų. Jis neturi patirties meilės reikaluose, nemoka patenkinti moters lovoje, niekuomet nesikalba su sutuoktine…

Tiek šiame, tiek neseniai matytame The Other Boleyn Girl matome paprasčiausią tiesą: užtekėjus už kokio nors didiko tiesiog būtina pagimdyti sūnų, nes kitu atveju neturėsi ramybės, o tavo vietą pasiglemš kita, kuri sugebės tai padaryti. Jei tai neįvyks su kita, tai bus dar viena.. Mano nuomone, tai baisu. Žinoma, iš dalies niekas, bent jau šioje istorijoje, nevertė Džordžijanos tekėti, bet buvo sakoma, kad ,,tai bus gera partija“. Ir net nesvarbu, kad merginai net nėra aštuoniolikos, o jaunikiui- visi penkiasdešimt. Tiesa, su tuo visi panašumai ir baigiasi.

Šis filmas- apie stiprią moterį, kurios galutinai nepalaužė beprotiškos neoficialios gyvenimo taisyklės, nemylimas vyras bei jo skaudūs sprendimai. Ši moteris įėjo į istoriją kaip įdomi ir didelę įtaką to meto visuomenei dariusi moteris.

Sužavėjo.

Rašau 9/10

Filmas laimėjo Oskarą už geriausius kostiumus. Ir iš tiesų, visi kostiumai- nepriekaištingi, o jau suknelės kokios gražios ! Tik man nesuprantama perukų mada… Kam moterys dedasi tuos didžiulius perukus? Rodos, šiais laikais kaip tik daugelis moterų nori išsiskirti, parodydamos savo plaukus, juos dažydamos ir formuodamos įv. šukuosenas, o tuomet vos ne visos vaikščiojo su tokiais pat perukais… Su vyrais tas pats… Na, bet tuomet jiems tai buvo labai gražu.

Rež.: Saul Dibb, vaidina: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Dominic Cooper, Charlotte Rampling, Hayley Atwell, 2008 m., JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija, anglų k, 110 min.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: