89> Sleepers / Pragaro virtuvės vaikėzai


Kažkada, kai jį rodė per televiziją (labai labai seniai), užsiiminėjau kuo kitu ir atidžiau pradėjau žiūrėti tik likus gal pusvalandžiui iki pabaigos. Po to, maždaug prieš porą metų perskaičiau knygą Lorenzo Carcaterra ,,Pragaro virtuvės vaikėzai arba miegaliai“, kuri ir dabar man yra geriausia kada nors skaityta knyga. Dar kartą pažiūrėti filmą, bet šįkart nuo pradžių iki pabaigos, planavau jau seniai, bet prisiruošiau tik šiandien.

O pasakojama šiame filme apie keturis berniukus, jų klaidą, dėl kurios jie pateko į nepilnamečių koloniją… Laikas, praleistas joje, bus nepamirštas ir praėjus dešimčiai metų, kai jie vėl susitiks…

Na, knygos filmas tikrai nepralenkė, bet nuo to tikrai nebuvo blogiau žiūrėti. Viską kuo puikiausiai vėl atgaminau atmintyje, kiekvieną berniukų žingsnį, jų potyrius toje kolonijoje.

Filmas tikrai sukrečiantis, nors knygoje viskas aprašoma atviriau- todėl ne kartą ir ne du nesulaikydavau ašarų skaitydama. Nors, be abejo, ir filme buvo tokių vietų, kurios vertė akyse kauptis ašaras. Tai, ką tie berniukai iškentė, neišdildomai paveikė juos, jų gyvenimą. Visa tai sunaikino jų vidų. Todėl man visiškai priimtina tie veiksmai, kurie buvo parodyti antroje pusėje filmo. Siaubas, parodomas filme, negali palikti abejingų, aš netgi manau, kad tai gali vykti ir iš tikrųjų, šiomis dienomis. Juk žmonių žiaurumas beribis.

Daugelis sako, kad filmas yra geras dėl to, kad jame vaidina daug itin garsių aktorių. Bet aš manau, kad visgi didžioji dalis laurų priklauso būtent siužetui, kuris prikausto dėmesį nuo pat pradžių.

Rekomenduoju. Ir rašau 10/10

Filmas nominuotas Oskarui.

Rež.: Barry Levinson, vaidina: Robert De Niro, Kevin Bacon, Brad Pitt, Billy Crudup, Ron Eldard, Minnie Driver, Jason Patric, 1996 m., JAV, anglų k.,  147 min.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: