Pradžia > Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Pascal Laugier > 96> Martyrs / Kankiniai

96> Martyrs / Kankiniai


Jau kurį laiką šio filmo plakatas man vis užkliūdavo imdb puslapyje, tad pamaniau- kodėl gi ne? Nors siaubo filmus paskutiniu metu retokai žiūriu, bet šis suviliojo ne tik dėl plakato (nors nėra jis niekuo ypatingas), bet ir dėl neblogo imdb balo (7/10) ir to, kad prie jo nė pirštu neprisilietė JAV (bet kiek skaičiau, jau planuojamas remake’as ir kalbama, kad pagr. vaidmenį jame gali atlikti Kristen Stewart..)

Pasakojama apie Liusi, kuri po penkiolikos metų grįžta tam, kad atsilygintų tiems, kurie ją skriaudė ir visiškai sugadino gyvenimą. Jai padeda jos draugė Ana. Ir jos visiškai neįsivaizduoja, kuo visa tai baigsis.

Taip, tikriausiai jau iš nuotraukos supratote, kad bus nemažai kraujo, taigi, mistikos filme gal ir nelabai rasite. Jei iš pradžių daug kas atrodys nesuprantama, tai po truputį viskas išaiškės. Kiek žiūrėjau atsiliepimus, tai daugelis vartoja epitetą ,,brutualus“. Iš tiesų, niekas čia nepagrąžinta. Ir kas svarbiausia, šis filmas labiau kerta būtent per smegenis, nors yra nemažai tikrai kraupių vaizdų, kurie ne vieną verstų karts nuo karto užsimerkti. Man būtent ir patiko tai, kad žiūrovas veikiamas psichologiškai. Ir ne tik žiūrovas, bet ir filmo veikėjai. Tiesiog žiūrėjau ir negalėjau atitraukti akių. O pabaiga tokia, kokia atrodė teisingiausia. Nors matant tą situaciją, nelabai galima suvokti, kaip geriausiai viską būtų reikėję išspręsti.

Taigi, tikriausiai supratote, kad man patiko. Rašau 8/10. Dar kiek skaičiau atsiliepimus, į šį filmą yra panašus Funny Games, tai gal kada prisiruošiu ir jį pažiūrėti.

Rež.: Pascal Laugier, vaidina: Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, 2008 m, Prancūzija, Kanada, prancūzų k., 99 min.

 1. kutuzzik
  21 sausio, 2012 7:11 pm

  Funny Games, idomus, bet nelaiko savy potekstines minties kaip Martyrs.

  Siulyciau Frontieres, An American Crime, Eden Lake, Them 2006tuju beroc. Vieni geriausiu tokio ziauraus ir neteisingo elgesio, kai rodos paskersi ta blogaji veikeja, juolab jai blogasis veikejas – vaikai. Siulau!

  • 22 sausio, 2012 9:57 am

   Them mačiau, tikrai vienas geresnių siaubo filmų… O kitų nemačiau, ačiū už rekomendacijas! Pasižymėjau prie norimų 😉

 1. 21 balandžio, 2012 2:02 pm
 2. 26 rugpjūčio, 2018 9:07 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: