114> Pearl Harbor / Perl Harboras


Vakar jį rodė per televiziją ir… Nutariau, kad visai neblogai būtų pažiūrėti, tuo labiau, kad atsižvelgus į trukmę nusprendžiau, kad reklamų nebus tiek ir daug, juk pats filmas trunka tris valandas.

Tai istorinė drama (nors visgi prie šio filmo žanrų žodžio ,,istorinis“ neradau), kurio centre- Reifas, Denis ir Evelina. Abu vaikinai- draugai nuo pat vaikystės, tapę oro armijos korpuso pilotais. Vieną dieną Reifas susipažįsta su Evelina- med. sesele, atvykusia dirbti į karinį jūrų laivyną. Taip įsiplieskia jaunuolių meilė. Tačiau Reifas išvyksta kariauti ir netrukus, pats to nenorėdamas, Denis įsimyli žaviąją Eveliną.. Na, ir žinoma, nuošalyje nelieka žymusis ,,Perl Harboro“ užpuolimas..

Niekuomet nemėgau karinių filmų, kur pagrinde visas veiksmas vyksta būtent fronte. Bet karts nuo karto tokių pažiūriu ir kartais visai sudomina jie mane. Ir aš tikrai tikėjausi, kad ,,Perl Harboras“ man patiks daug labiau nei kad iš tikrųjų patiko. Visų pirma, jis tikrai per ilgas. Maždaug valanda sukasi apie trijulę. Tuomet prasideda įvairūs kariniai vaizdai, kurie nesibaigia iki pat pabaigos. Ir man netgi labiau ir patiko antroji filmo dalis. Kas man dar nepatiko? Pagrindinė veikėja. Na, jau toks neapsisprendęs žmogus… Vyrukus suprantu: galbūt iš tikrųjų jie abu įsimylėjo ją. Bet ji juk negalėjo įsimylėti jų abiejų? Ir dar man atrodo, kad ji būtų apsidžiaugusi galimybe toliau gyventi su bet kuriuo iš jų ir lygiai taip pat būtų liūdėjusi tiek dėl vieno, tiek dėl kito, kuris bebūtų žuvęs. Kaip ten iš istorinės pusės viskas, tai pasakyti negaliu, kadangi istorija niekuomet nebuvo (ir nėra) labai patinkantis dalykas, taigi į visokius niuansus ir nesigilinau. Pabaiga- visiškai tikėtina ir nė kiek nenustebinusi. Būčiau norėjusi jos visiškai kitokios, bet kad nelabai tikiu, kad tokią net ir būtų apsvarstę filmo kūrėjai- per daug netradicinė 😀

Na, vizualiai filmas tikrai atrodo gerai. Įvairūs garso, vaizdo efektai, tie visi bombardavimai, raketų paleidimai ir pan. tikrai gerai žiūrėjosi. Labiausiai tikriausiai įstrigo būtent ant raketų užrašyti užrašai. Ir dar labai patiko porelė, kuri susižadėjo.. Na, labai fainučiai, ypač vyrukas 😀

Taigi, mano verdiktas būtų toks: 6/10

Filmas laimėjo Oskarą, dar trims nominuotas.

Rež.: Michael Bay, vaidina: Ben Affleck, Kate Beckinsale, Josh Hartnett, Sara Rue, Jenifer Garner, Matthew Davis, 2001 m., JAV, anglų, japonų, prancūzų k., 183 min.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 13 balandžio, 2018 10:15 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: