Pradžia > Giedrė Zickytė > 128> Kaip mes žaidėme revoliuciją

128> Kaip mes žaidėme revoliuciją


Šiaip jau ieškojau kitokios nuotraukos, kuri labiau įliustruotų šį filmą, bet, kadangi filmas lietuviškas, tai ne tiek daug ir nuotraukų yra. Tad pasirinkau J. Ivanauskaitės plakato, kuris dominavo filme (ir ne tik plakatas, bet ir pati ,,Antis“) nuotrauką. O filmą pažiūrėjau visai neplanuotai ir netikėtai.

O pradedama nuo 1984-ųjų, kai susikūrė grupė ,,Antis“. Iš pradžių tai tebuvo pokštas, greitai virtęs rimtu užsiėmimu ir, pasak filmo kūrėjų, prisidėjęs prie ėjimo nepriklausomybės link. Ir pasakojama ne tik apie ,,Antį“, bet ir tą laikotarpį, kai po truputį žmonės išdrįso kalbėti apie laisvę garsiai.

Na, ką čia ir bepasakysi. Lietuvoj gimę augę, tad kaip ir žinome, kaip viskas vyko. Bet visgi man, gimusiai jau nepriklausomoje Lietuvoje, daug faktų, kurie galbūt kartais yra nereikšmingi ir neapkalbami istorijos pamokose, buvo ir naujų. Tie faktai susiję būtent su grupe ,,Antis“, kuri, pasirodo, darė tikrai nemažą įtaką. Ir ne tik ši, bet ir kitos roko grupės, kurios savo tekstais skatino žmones mitinguoti ir keisti nusistovėjusią tvarką. Žiūrėti buvo tikrai įdomu. L. Donskio, A. Kaušpėdo, jo buvusios žmonos ir dar keleto žmonių komentarai buvo sudėlioti į vientisą pasakojimą. Visa tai skamba Roko maršo, ,,Anties“ koncertų ir kelionių, mitingų ir pan. vaizdų fone.

Ir žinote, po filmo užsinorėjau pati pabūti kartu su visais tuose mitinguose, koncertuose, kur taip jaučiama vienybė ir patriotizmas. Pasakojimai ir filmai neperteikia visko taip, kaip jaustumėmės būdami ten. Ir numanau, kad tas jausmas buvo puikus.

Rašau 7/10 ir rekomenduoju.

Rež.: Giedrė Zickytė, 2012 m., Lietuva, lietuvių, rusų, anglų k., 60 min.

Reklama
  1. kovo 13, 2012 2:08 pm

    aš šįkart visiškai ne į temą, bet tu gal iš Panevėžio?

  2. kovo 13, 2012 9:22 pm

    tai tu gal ta pati Dovilė, rašanti ir knygų blogą? 😀

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: