138> The Prestige / Prestižas


Šį filmą labai seniai norėjau pamatyti (tikriausiai tai kartoju vos ne prieš pradėdama rašyti kiekvieną atsiliepimą, bet taip jau yra 😀 ), tad ši diena išaušo šiandien.

Kiekvienas magijos triukas susideda iš trijų dalių, kurios turi savo pavadinimą. Iš pradžių magas ruošiasi atlikti triuką (“Pažadas“), po to nustebina žiūrovą netikėtu magijos pliūpsniu (“Posūkis“), ir galiausiai sukuria pribloškiančią iliuziją (“Prestižas“), kurioje sudėlioja visus taškus ir priverčia žiūrovus spėlioti: kaip jis tai padarė?

Pasakojama apie du iliuzionistus Robertą ir Alfredą. Jie tapo varžovais iliuzionizmo srityje vos tik įvyko vienas įvykis. Noras būti geresniems ir suvokti kito sudėtingus triukus- toks jų tikslas.

Galbūt todėl, kad tikėjausi labai gero, tiesiog puikaus filmo, pamačiusi jį gan nusivyliau. Vietomis gan ištemptas ir nuobodus filmas, kurio visa kulminacija, kaip ir reikėjo tikėtis- pabaigoje. O iki tol- beveik pora valandų laukimo. Žinoma, aktoriai surinkti tikrai puikūs ir siužetas gan įdomus. Magija, burtai, iliuzija- visa tai yra filmo pagrindas. Dažnai galima susimąstyti apie tai, kaip paaiškinti vieną ar kitą triuką (tas triukas su paukšteliais mane sutrikdė, nejaugi iš tikrųjų jis yra taip daromas?), ypač tuos, kurių paslaptis buvo saugoma. Pabaiga privers ne vieną nustebti, bet manęs ji nenustebino, mat nuspėjau, kas ir kaip ten bus.

Gal ir neigiamai apie jį pakalbėjau, bet iš tikrųjų jis yra vertas žiūrėjimo.

O kam patiko šis, siūlau Iliuzionistą. Pastarasis man patiko kur kas labiau.

O šiam rašau 7/10

šiuo metu imdb Top 250 užima 70 vietą. Buvo nominuotas dviems Oskarams.

Rež.: Christopher Nolan, vaidina: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson, Piper Perabo, 2006 m., JAV, Didžioji Britanija, 130 min.

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: