Pradžia > Aurélien Wiik, Karina Testa, Samuel Le Bihan, Xavier Gens > 150> Frontière(s) / Ribos

150> Frontière(s) / Ribos


Prancūzai mane stebina. Jau Martyrs mane labai nutebino, o šis- ne ką blogesnis siaubo filmas, pasakojantis apie grupelę vagišių, kurie dėl neramumų Prancūzijoje nusprendžia trumpam išvykti. Apsistojimas nuošalioje vietoje nulemia jų likimus.

Kas tai? Dar viena išgyvenimo drama? Taip. Neonaciai? Taip, jie dar ir kaip susiję su šiuo filmu. Jie- priežastis visų įvykių. O bet tačiau. Tai filmas, kuris sudomina nuo pat pradžių, nors pati pradžia primena daugelio siaubo filmų, nors visa situacija taip pat labai pažįstama. Dėl daugybės šlykštybių ir brutualumo filmas primena Hostel, dėl pačių žudikų tam tikra prasme primena ir Funny Games U.S. (tik pastarajame viskas daug subtiliau), tačiau čia viskas pernelyg nenuspėjama. Niekada nežinai, kaip galiausiai pasisuks siužetas ir nekantriai lauki ir žiūri iki pat paskutinės filmo minutės, nes, o kas žino, kas gali nutikti? Pakankamai įtampos ir to jausmo, kai tiesiog negali atitraukti akių, matai, kaip veikėjas stengiasi ištrūkti, bet viltys vos atsiradusios tuoj pat ir žlunga. Ir vis galvoji: tai kokia toji pabaiga bus?..

Tiesa, yra ir neigiamų dalykų. Be abejo, kas žiūri šio žanro filmus, neliks pernelyg nustebinti šiuo, nes visgi kai kurie sprendimai labai jau įprasti, o pati situacija su neonaciais nelabai išplėtota, tad ir tos normalios filmo minties kaip ir nebuvo kaip kad minėtame Martyrs.

Bet kuriuo atveju rekomenduoju.

O pati rašau 7/10 (svarsčiau tarp septynių ir aštuonių, bet pasilikau ties šiuo, nes Martyrs 8-uką daviau).

Rež.: Xavier Gens, vaidina: Karina Testa, Aurélien Wiik, Samuel Le Bihan, 2007 m., Prancūzija, Šveicarija, prancūzų ir vokiečių k., 108 min.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: