Pradžia > Malcolm McDowell, Stanley Kubrick > 178> A Clockwork Orange / Prisukamas apelsinas

178> A Clockwork Orange / Prisukamas apelsinas


Tai filmas, kurį nedraudžiamai Didžioji Britanija pamatė tik 2000 m., jis buvo kaltinamas jaunimo suįžulėjimu ir jų padidėjusiu nusikalstamumu. Daugelis kopijavo Aleksą, jo aprangą ir netgi veiksmus. Tai kaipgi nesusidomėti ir nepažiūrėti filmo? Juolab, kad ir knyga man patiko.

Kas dar nežino, tai filmas, kuris vyksta ateities Didžiojoje Britanijoje, o pasakojama apie jaunuolį Aleksą, kuris su savo draugais įžūliai nusikalsta: vagia, užpuola ir sumuša žmones, prievartauja moteris. Bet vieną dieną Aleksą pagauna…

Pirmiausia, tai pažiūrėjus į imdb reitingą tikėjausi kone tobulo filmo. Bet matyt nemažai vertintojų knygos neskaitė (arba tai darė seniai). Kadangi aš tai dariau neseniai, prisimenu viską kuo puikiausiai. Ir todėl mane trikdė neatitikimai ar tam tikrų scenų nebuvimas. Na, ir trūko kažko pačiam Aleksui, jo personažui. Buvo vietų, kur tiesiog jį vaidinęs aktorius nepernelyg pasistengė perteikti tinkamai nuotaikos ar Alekso jausmų (ypač ten, kur jis bloguodavo). Nors buvo tikrai gerų scenų.

Bet pagirti yra tikrai ką. Visų pirma, kostiumai. Aleksas atrodė puikiai. Visi aplinkiniai- lygiai taip pat. Net jeigu pagr. veikėjo mama man pasirodė absoliučiai neskoningai apsirengusi, tai nereiškia, kad netiko. Šiame filme labai gerai suderintas koloritas. Jis kitoks nei mes įpratę matyti šiuo metu. Bet juk ir filmas- kažkoks ne toks, keistas, kitoks (gerąja prasme). Patiko ir operatoriaus darbas, ir įdomūs režisieriaus sprendimai. Nesu pakankamai gera visų kino sąvokų žinovė, taigi, man daug ką sunku papasakoti (kalbu apie techninę pusę), ypač, kas susiję su šiuo filmu. Tad galiu tik pasakyti, kad nesvarbu, ar patiks pats filmo siužetas, bet vaizdas ir kai kurios scenos išliks tikrai ilgam. Kas dar? Muzika! Ji tikrai labai tinkama filmui ir tai įrodo, kad simfonijos tinka ne tik ramiems filmams, bet ir štai tokioms kriminalinėms dramoms.

Esu skaičiusi, kad ne vienam ,,Prisukamas apelsinas“- vienas baisiausių ir kraupiausių kada nors matytų filmų. Na, nežinau, gal aš esu mačiusi baisesnių filmų, todėl šiuo aspektu filmas man tokio įspūdžio nepaliko. Tuo labiau, kad, nežinau kaip jums, bet man jis dažnai priminė tragikomediją. Nors teisūs tie, kurie kalba, kad šis filmas- iškrypęs ir kad nuogybių jame tikrai yra. Nors viskas pavaizduota grubiai, bet ir kartu taip, kad neatstumtų žiūrovo ir neverstų jo jaustis nepatogiai. Apskritai, tai, kas rodoma šiame filme, galėjo šokiruoti XXa. , bet tikrai ne XXI-ajame.

Na, pats siužetas tikrai gan įdomus, nors, kaip ir minėjau, kadangi knygą skaičiau neseniai, man tiesiog daug ko trūko.

Tiesa, labai patiko vyruko, kuris vaidino vyriškį iš ,,Home“ vaidyba. Kaip tikras beprotis atrodė 😀

O bet tačiau  rekomenduoju šį filmą visiems, kadangi ne veltui jis tapo kultinis. Net ir dabar per visokius helovynus žmonės mėgsta persirengti Aleksu. Na, ir turėtų palikti tikrai gerą įspūdį.

Pasirodo, tai tas pats režisierius, kuris režisavo Nabokovo ,,Lolitos“ ir Kingo ,,Švytėjimo“ ekranizacijas. Manau, kad tikrai ateis laikas ir jų peržiūrai.

O šiaip dar siūlau knygą paskaityti, nes tai vienas iš daugelio atvejų, kai knyga geresnė už filmą.

Rašau 8/10

Filmas nominuotas keturiems Oskarams.

Rež.: Stanley Kubrick, vaidina: Malcolm McDowell, 1971 m., JAV, Didžioji Britanija, anglų k., 136 min.

Reklama
 1. Žmgn
  rugsėjo 13, 2013 9:31 am

  “tai, kas rodoma šiame filme, galėjo šokiruoti XXa. , bet tikrai ne XI-ajame.“…taip,vienuoliktame amžiuje filmas nebūtų šokiravęs :). “Bet matyt nemažai vertintojų knygos neskaitė (arba tai darė seniai). Kadangi aš tai dariau neseniai, prisimenu viską kuo puikiausiai. Ir todėl mane trikdė neatitikimai ar tam tikrų scenų nebuvimas.“- filmas nėra knygos atkartojimas,o Kubricko kūrinys, įkvėptas knygos.

  • Filmų vakaras
   rugsėjo 15, 2013 2:42 pm

   Klaidą pataisiau, ačiū už atidumą. O dėl to, kad tai nėra knygos atkartojimas – tebūnie, bet vis tiek atsiriboti nuo kūrinio man buvo sunku, ypač, kai tarp jo perskaitymo ir filmo peržiūros buvo trumpas laiko tarpas.

 1. rugpjūčio 27, 2012 4:53 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: