190> American Beauty / Amerikos grožybės
Darbas, šeima, nedidelis gražus namelis užmiestyje su gėlynu, pievele ir akinančio baltumo tvora, automobilis garaže… Amerikietiškos svajonės išsipildymas? O gal… amerikietiškas pragaras?… “Jau kuris laikas esu miręs”, – šiais pagrindinio herojaus žodžiais prasideda tragikomedija “Amerikos grožybės”, juosta, kurią daugelis kritikų jau dabar vadina viena geriausių iš kada nors Holivude sukurtų filmų.
Tai dar vienas visų liaupsinamas filmas. Ir tai vienas iš tų filmų, kurių populiarumas mane ir atstumė ilgą laiką jį pažiūrėti. O ir maniau, kad bus jis labai sudėtingas.. Bet apsirikau. Jis yra emociškai sunkus, tačiau siužetas yra tikrai nesunkiai suprantamas…
Tai filmas apie gyvenimą, po kurio gražia išvaizda slepiasi vien skausmas ir neviltis. Tai filmas apie vienatvę ir susvetimėjimą. Toji nuotrauka gerai atspindi visą nuotaiką, kuri lydi viso filmo metu. Todėl ir nenorėjau dėti to visiems gerai žinomo ir netgi jau nubanalinto vaizdo, kur žavi blondinė paskendusi rožių žiedlapiuose… Tiesiog viršus, kurį, manau, rožės žiedlapiai simbolizavo, slepia per daug negerovių (kaip kokių spyglių), kurios šiame filme paima viršų… Ir viskas perteikta tikrai labai gerai. Svarbiausia tai, kad jau pradžioje išaiškėja vienas faktas, įvyksiantis pabaigoje. Tačiau nuo to anaiptol nesumažėja noras pamatyti filmą iki pat pabaigos. Nes įdomu, kas ir kaip tai padarys, nes įdomu, kaip kinta veikėjų elgesys, jų norai.. Ypač tas tragikomiškas noras keisti gyvenimą, kad šis nebebūtų toks paviršutiniškas ir neteikiantis jokio pasitenkinimo. Bet galop kyla klausimas: ar gyventi visiškai priešingą gyvenimą reiškia, kad tuomet tikrai pasijausi laimingas?..
Visi techniniai dalykėliai nuo pat pradžių man paliko įspūdį. Ir net jei nebūčiau buvusi sužavėta filmo idėja, jo siužetu, tai gerą balą būčiau skyrusi vien už operatoriaus darbą ir visą aplinką bei jos detales.
Kas dar? Muzika. Muzikos takelis puikus ir tiesiog puikiai tiko prie filmo atmosferos.
Tai filmas, sukeliantis nemažai minčių. Ir vienas iš ,,must see“.
10/10
Filmas laimėjo 5 Oskarus ir dar 3 nominuotas.
Rež.: Sam Mendes, vaidina: Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch, Mena Suvari, Wes Bentley, Peter Gallagher, Allison Janney, Sam Robards, 1999 m., JAV, 122 min.
Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą
Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.
Šiuo metu žiūriu:
> Sex Education (baigtas s02)
> Zoey’s Extraordinary Playlist (baigtas s01)
> American Crime Story (baigtas s02)
> Dark (baigtas s02)
> The Handmaid’s Tale (baigtas s02)
> The Office (baigtas s03)
> Stranger Things (baigtas s03)
> Big Little Lies (baigtas s01)
> Hannibal (baigtas s02)
> Younger (baigtas s04)
> Orphan Black (baigtas s03)
> Modern Family (baigtas s08)
Populiariausi
- The Mentalist / Mentalistas (2008-2015) (1-7 sezonai) - bendra viso serialo apžvalga
- 848> What Dreams May Come / Kur nuneša sapnai (1998)
- Gilmore Girls / Gilmoro merginos (2000-2007) (1-3 sezonai)
- 107> The Virgin Suicides / Jaunosios savižudės
- 220> Song for a Raggy Boy / Mažojo skarmaliaus daina
- 1033> Beetlejuice / Vabalų sultys (1988)
- 108> Walk The Line / Ties jausmų riba
- 717> Dancer in the Dark / Šokėja tamsoje
- The Following / Kultas (1 sezonas)
Archyvas
Žanrai, šalys, įvertinimai
1/10 2/10 3/10 4/10 5/10 6/10 7/10 8/10 9/10 10/10 ?/10 Airija Animacinis Argentina Australija Austrija Belgija Biografinis Brazilija Bulgarija Danija Didžioji Britanija Dokumentinis Drama Estija fantastinis Graikija Honkongas Indija Islandija Ispanija Istorinis Italija Japonija JAV Jungtiniai Arabų Emyratai Kanada Karinis Kinija Komedija Kriminalinis Lenkija Lietuva Liuksemburgas Meksika Mistinis miuziklas mokslinė fantastika Muzikinis Naujoji Zelandija Norvegija Nuotykių Nyderlandai Olandija Pietų Korėja Prancūzija romantinis Rumunija Rusija Siaubo Singapūras Sporto Suomija Trileris Trumpametražis Veiksmo Vengrija Vesternas Vokietija Čekija Šeimai Švedija Šveicarija šeimos švedijaVardai
Naujausi komentarai
- PonasKinas apie 1108> Le fabuleux destin d’Amélie Poulain / Amelija iš Monmartro (2001)
- Crashing (2016) (1 sezonas) – bendra serialo apžvalga | Filmų vakaras apie Fleabag (2016-2019) (2 sezonai) – pilna serialo apžvalga
- 1096> The Father / Tėvas (2020) | Filmų vakaras apie 1012> The Favourite / Favoritė (2018)
Apie filmus:
Tinklaraščio statistika
- 482 893 lankytojai (-ų)
(Jei kiti kas netyčia čia skaitysit, tai čia atskleidžiau daug siužeto)
Kaip įdomiai tu supratai šį filmą. Aš galima sakyti netgi priešingai. Ta nuotaika, kurią atspindi paveikslėlis, vyrauja gal tik pirmojoj (dar trumpiau) filmo pusėj, iki tol, kol veikėjai pradeda įnešti naujovių į savo gyvenimus. Nuo to laiko man filmas ėjo tik į pozityvumo pusę, nesvarbu, kad visas siužetas tarsi vystėsi į tragediją. „Bet galop kyla klausimas: ar gyventi visiškai priešingą gyvenimą reiškia, kad tuomet tikrai pasijausi laimingas?..“ Filmo pabaigoje nelaimingi man atrodė du – pagrindinio vyro žmona ir žudikas. Pats vyras, kuo labiau keitė savo gyvenimą ir pats keitėsi, tuo man atrodė laimingesnis. Jis griovė apie jį susidariusius aplinkinių stereotipus, jis pasipriešino tiems, kurie juo naudojosi. Mano manymu, jis net mirė laimingas, nes prieš pat nužudymą dialoge dar pasakė, kad jis nepamenu ar jaučiasi ar gyvena puikiai. Galbūt tave neigiamai veikė pats pgr herojus – kad jis norėjo „apturėti“ tą blondinę Andželą. Man netgi tai patiko, aš supratau jo norą, ir pati norėjau, kad tai įvyktų. Ir apskritai pagrindinę filmo idėja, mano nuomone, ne ta, kad ar verta kardinaliai keisti savo gyvenimą, ar taip padaręs pasijausi laimingesnis. Filmo pasakotojas epiloge kalba apie gražių dalykų pastebėjimą kasdieniniame gyvenime. Ir būtent tai man ir atrodė čia pgr mintis – grožio paieška gyvenime. Iš to ir filmo pavadinimas kyla.
Žinok paskaičiau tavo pamąstymus ir tikrai nežadu ginčytis. Galbūt tiesiog kreipiau dėmesį į kitas filmo detales ir todėl visiškai priešingas požiūris susidėliojo?. Visai įdomu, kaip šį filmą suprasčiau dabar, kai prabėgo beveik metai..
Bent džiaugiuosi, kad abiejų nuomonė, kad filmas geras- sutapo. 😀