Pradžia > Craig Brewer, Dennis Quaid, Julianne Hough, Kenny Wormald > 191> Footloose / Pamišę dėl šokių

191> Footloose / Pamišę dėl šokių


Kažkada aprašinėjau Footloose (1984), kurį įvertinau 9/10. Buvau gan priešiškai nusiteikusi prieš praeitų metų perdirbinį, bet šiandien visai netyčia užkliuvo žvilgsnis už jo vienoje svetainėje ir pamaniau, kad tai bus tikriausiai tai, ko šiuo metu labai noriu.

Mažame JAV provincijos miestelyje uždraustos trys blogį nešančios sėklos – alkoholis, šokiai ir roko muzika. Vieną dieną iš didmiesčio čia atvyksta pašėlęs vyrukas Renas Makormikas.Susidraugavęs su Vilardu ir sutikęs ne mažiau už save patį pašėlusią Arielę Renas ryžtasi pažadinti provinciją iš sąstingio ir sulaužyti kunigo Mūro, besirūpinančio bendruomenės dvasine gerove, įvestas taisykles.

Na ką gi, pradėsiu nuo to, kad palyginimo su originalu šis filmas neišvengs. Žinoma, iki kaulelių nenarstysiu, ypač kalbėdama apie siužetą, nes jis daugmaž panašus buvo, o visų detalių senajame pati nelabai pamenu.

Taigi, pagrindiniai veikėjai. O gal tiksliau aktoriai. Kenny Wormald, vaidinantis Reną, man nepatiko nuo pat pradžių. Kažkokia antipatiška jo vaidyba man pasirodė (o gal tiesiog prasta?), visgi jis profesionalus šokėjas, o ne aktorius. Na, ir iki pat pabaigos man jis nedarė jokio įspūdžio. Išvada: Kevin Bacon su šiuo vaidmeniu susitvarkė nepalyginamai geriau ir net nesigilinu, kiek triukų darė jis, o kiek dubleris. Tačiau Julianne Hough Arielės vaidmeniui tiko daug labiau nei senoji Lori Singer. Pastaroji gan berniukiška, pamenu, pasirodė, o ši- būtent tokia, kokia ir buvo reikalinga šiam vaidmeniui.

Kalbant apie šokius tai nemažai idėjų paimtos iš originalo, taigi, nelabai ką naujo pamačiau išskyrus kai kurių veikėjų žingsnelius, kurių anais laikais tikriausiai nelabai kas darė. Ir galiu pridurti, kad jei senesniajame filme visi žingsneliai, nepaisant to, kad kai kurie atrodė juokingi, tiko (juk kiekvienam aišku, kad mūsų seneliai būdami jauni nešoko taip, kaip šokame dabar), tai šioje versijoje buvo tokių, kurie nesižiūrėjo. Visgi filmas sumodernintas, čia jau karaliauja telefonai ir iPod’ai. Taigi, ir muzikos takelis visai kitoks. Tačiau nudžiugau pradžioje ir pabaigoje išgirdusi Footloose, tik jau atliekamą kito atlikėjo. Tiesa, ką galiu teigti: aktoriai tikrai moka gerai judėti.

Dar. Dar negaliu nepaminėti vienos detalės, kuri mane filmuose jau ima erzinti (dabar galvoju, ar dar niekad neminėjau?). Tiesiog pastebėjau, kad tapo populiarus toks siužetas: į miestelį atvyksta naujas gyventojas, koks nors paauglys, kuris ir tampa pagr. veikėju. Ir tuomet jis iš savo tėvų/globėjų ar dar velnias žino ko gauna automobilį. Bet, vajė, kaip čia taip, visuomet automobilis būna kokia nors griuvena, seno modelio, tokia, kokia niekas nebevažinėja.. Aš nesu nusiteikusi prieš senus automobilius, ypač vabalus, kurie man labai patinka, tačiau tai mane ima tikrai nervinti… Tai atrodo visai nenatūraliai.. Ir, nagi, nuo kada ši mada prasidėjo? Ar tik ne nuo twilight’o?… O gal aš tik pastebėjau nuo tada… Tai va.

Dabar galvoju, ko čia nepamiršus.. Ai, dar mane kiek erzino tai, kad dažnai tas miestelis atrodydavo kaip senų laikų ir tie visi iPod’ai atrodė visiškai nederantys.. Net ir ištrauktas paprasčiausias kompaktinis diskas man nesižiūrėjo.. Atrodo, lyg kas iš ateities jį ten būtų atnešę.. 😀

Na, jei būčiau žiūrėjusi tik šį remake’ą, gal ir kiek geriau įvertinčiau. Bet dabar negaliu duoti daugiau nei 5/10

Rež.: Craig Brewer, vaidina: Kenny Wormald, Julianne Hough, Dennis Quaid , 2011 m., JAV, anglų k., 113 min.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 28 rugsėjo, 2012 6:40 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: