Pradžia > Julia Stiles, Sean Patrick Thomas, Thomas Carter > 201> Save The Last Dance / Pasilik paskutinį šokį

201> Save The Last Dance / Pasilik paskutinį šokį


Kadangi filmus dažniausiai žiūriu online, tai stebiu įdedamus filmus tokiose svetainėse. Ir jau senokai buvau pastebėjusi šio filmo antrąją dalį. Tačiau, net ir žinodama, kad tos dalys nebus susijusios, norėjau pradėti nuo pirmos. Bet susidūriau su tuo, kad pirmąją dalį atrasti ganėtinai sunku… Kažkaip keista, kad antrąją dalį, kurios net nerodė kino teatruose, galima rasti net su profesionaliu įgarsinimu, o pirmosios- net originalo kalba lietuviškose svetainėse neužmačiau. Na, bet užteks burbėti, kadangi šis įrašas reiškia tai, kad pagaliau jį pažiūrėjau.

Filmas apie Sarą, kuri po netekties atsisako svajonės šokti baletą. Ji persikelia pas tėtį ir pradeda lankyti naują mokyklą. Jos kaimynai ir netgi didžioji dalis mokyklos mokinių- juodaodžiai, taigi, nenuostabu, kad jai į akį krenta būtent juodaodis..

Filme vaidina Julia Stiles, kurią ne kartą minėjau ir gali būti, kad dar ir minėsiu, nes su malonumu žiūriu filmus su ja. Čia ji vaidina šokėją. Dabar, jau po filmo, kiek paskaitinėjau apie ją ir tai, kad ji nemažai treniravosi šiam vaidmeniui, nes nėra nei profesionali šokėja, nei labai didelė to propaguotoja (jei aš klystu, pakomentuokit). Ir tai matėsi. Nekalbu apie tai, kai ji šoko hip hop’ą. Ten ji turėjo vaidinti tokią gan sutrikusią ir nelabai mokančią judėti pagal tokią muziką (juk šis stilius gerokai skiriasi nuo baleto) ir man, kaip pagalvoju, patiko, kad ji ne iš karto tapo kone hip hop’o profesionale kaip būna kituose filmuose, kai vos pradėję šokti iš karto atrodo kaip šimtą metų šokę.. Tačiau visgi net ir tuomet, kai ji šoko baletą, nesimatė iš jos veido išraiškos, kad jai tai patinka net ir tuomet, kai ji nešoko prieš komisiją (pastaruosius atvejus galima būtų priskirti jauduliui).. Tačiau, kai nešoko, mano nuomone, vaidino tikrai gerai.

Tačiau šokių nebuvo tiek ir daug, kiek norėtųsi ir pasirodymai tikrai neprimena tų, kuriuos parengia Step Up ir pan. kūrėjai. Nes ne jie šiame filme svarbiausia. Svarbesnė tema yra santykiai tarp juodaodžių ir baltaodžių, apie tai, kad neturi būti jokių ribų tarp dviejų rasių, kad ,,maišyta“ porelė neturėtų kelti jokios nuostabos ir neturėtų pritraukti daugybės žvilgsnių.

Na, gal jau irgi kartosiuos ne kartą kalbėdama apie panašius filmus, bet ir šiame siužetas nepasižymi sudėtingumu. Tai tik parodymas, kad nesvarbu, kokios tu odos spalvos. Juk ir tarp baltųjų yra moksleiviško amžiaus mamyčių ar nusikaltėlių, tik į juos kažkodėl žiūrima kitaip. Visi galime pasiekti, kad svajonės išsipildytų, tik nereikia jų užgniaužti, reikia tikėti.. Paprastas, gana gražus filmas. Tiesa, šiek tiek prailgo, galėjo būti trumpėlesnis..

Rašau 6/10

Rež.: Thomas Carter, vaidina: Julia Stiles, Sean Patrick Thomas, 2001 m., JAV, 112 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 23 rugpjūčio, 2012 12:52 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: