209> The New World / Naujasis pasaulis


Tiesą pasakius, vis nepažiūrėdavau šio filmo, nes komentarai gąsdino: daugelis sakė, kad filmas pernelyg ilgas ir nuobodus. Na, bet galiausiai pagalvojau, kad reikia pačiai įsitikinti, ar jis toks yra, kaip jį apie šneka. Iš karto galiu pasakyti, kad jau patį pirmą pusvalandį supratau, kad šis filmas man tikrai nepabos.

Veiksmas vyksta 1607 m., kai, kuriant Džeimstaun Virdžinija gyvenvietę, pirmą kartą susiduria atvykėlių iš Europos ir čiabuvių amerikiečių kultūros. Brėkštant naujajai Amerikai, nepaprasta jaunos moters Pokahontos meilės kelionė, prasidėjusi laukinės Virdžinijos gamtos grožio užutekyje, pakylės ją iki Anglijos aukštuomenės viršūnių.

Tai labai gražus filmas. Vaizdai- būtent tai pakeri nuo pat pradžių. Čiabuvių susiliejimas su gamta, gyvenimas pagal jos ritmą- tai man patiko. Neįsivaizduoju, kaip šis filmas gali būti nuobodus (nebent nemėgstate filmų, kuriuose mažai veiksmo), nes kiekviena filmo minutė man pasirodė įdomi. Taip, viskas rutuliojasi lėtai, net ir pasakotojai (jų net keli), rodos, kalba lėtai, o veikėjai, jei tik nereikia, apskritai netaria nė žodžio, kalba žvilgsniai, kūnas. Ir tas lėtumas daro labai gerą įspūdį, tokį visišką susiliejimą su gamta.. Nutolimas nuo šurmulio, nenutrūkstamo judėjimo- to, manau, nors trumpam reikia kiekvienam. Ir šis filmas suteikia tokią galimybę pasijausti nutolusiam nuo visų rūpesčių, gyvenančiam tik kad išgyventum kiekvieną esamą akimirką. Vienas iš veikėjų, kapitonas Smitas, sakė, kad jam iš pradžių pasirodė, kad sapnuoja, kad to tiesiog negali būti. Ir tai tiesa, nes viskas iš tiesų panašėja į sapną. Ir toji meilė. Tokia trapi, tyra, nėra jokių pykčių, jokio bereikalingo santykių aiškinimosi, pavydo ar pan..

Ir prie to, kad filmas man tikrai patiko, prisidėjo viskas: nuostabi gamta, siužetas, puiki aktorių komanda, muzikinis takelis (ar tiesiog gamtos garsai ir netgi tyla.. ). Lig tol buvau tik girdėjusi apie Pokahontą, o pačios istorijos- ne, todėl viskas buvo ganėtinai nauja. Nežinau, kiek viskas pakeista (reiktų kada pažiūrėt animacinį filmuką), bet net ir nesvarbu. Nes šis filmas papirko nuo pat pirmos iki paskutinės minutės. Patiko visiškai visi siužeto vingiai, netgi pabaiga.

Rekomenduoju. 9/10

Filmas nominuotas Oskarui

Rež.: Terrence Malick, vaidina: Colin Farrell, Q’orianka Kilcher, Christopher Plummer, Christian Bale, 2005 m., JAV, Didžioji Britanija, 135 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: