211> The Others / Kiti


Šį filmą buvau jau mačiusi, bet tai buvo seniai, atsižvelgdama į filmo sukūrimo datą, spėju, kad tai galėjo būti pradinėse klasėse. Bet tiksliai apie jį nelabai ką prisiminiau, o pabaigos- apskritai ne. Todėl žinojau, kad vieną dieną pažiūrėsiu jį dar sykį.

Moteris su dviem vaikais gyvena didžiuliame sename name. Kambariai visuomet skendi tamsoje, kadangi vaikai kenčia nuo neišaiškintos alergijos šviesai. Vieną dieną į namus pasibeldžia naujieji tarnai, o netrukus ne tik vaikai, bet ir mama įsitikina, kad namuose vaidenasi.

Iki šiandien galvojau, kad tai yra siaubo filmas, nors pasirodo, kad tai mistinis trileris. Na, bet paskutiniu metu net ir tokiam žanrui priskiriami filmai būna panašūs į tikrus siaubo žanrui priskiriamą kiną. Šis skiriasi nuo daugelio tuo, kad jame nėra jokių siaubingai išgrimuotų veidų (na, ten tik vienas toks visai kraupokai atrodo), nėra neaiškių pabaisų, jokių didelių efektų ar krūpčioti verčiančių vietų. Viskas ganėtinai ramu, tik karts nuo karto girdimi garsai kelia įtampą. Muzikinis takelis parinktas tikrai gerai ir sukuria reikiamą atmosferą. Nicole Kidman šiam vaidmeniui irgi tinka, jos išvaizda būtent tokia, kokią ir įsivaizduočiau net nemačiusi filmo, bet žinodama personažą. Vaikai nuo pat pradžių irgi prisideda prie niūrios nuotaikos, jų elgesys, pokalbiai: lėti, slepiantys praeities žaizdas, nuolat jaučiamas noras užsiplieksti ir susikivirčyti (ir ne tik jaučiamas, bet kelissyk tai ir nutiko).

Užuominas apie tai, kas vyksta, mėto ne kas kitas, o tarnai. Ir bent jau mane jie būtų paskatinę laukti kiek kitokios atomazgos, kadangi viskas taip užslėpta ir neatskleidžiama kone iki pat pabaigos. BET. Pabaigą, aišku, nieko blogo nenorėdamas, išplepėjo vienas mokytojas sėdint pamokoje. Net nepamenu, apie ką bešnekėjome tuomet, kad jis pasirinko šį filmą palyginimui.. Tai va, jis ir iš karto pradėjo kalbėti apie jį nuo pabaigos. Laimei, kad žinojau tik dalį pabaigos, todėl buvau nustebinta likusios dalies.. Ir tikrai, kas jau kas, bet pabaiga turėtų nustebinti, jei lig tol niekur apie ją neskaitėte ar negirdėjote..

Jei kartais dar nematėte, rekomenduoju.

8/10

Rež.: Alejandro Amenábar, vaidina: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, 2001 m., JAV, Ispanija, Prancūzija, Italija, anglų k., 101 min

 

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: