Pradžia > Liam Neeson, Ralph Fiennes, Steven Spielberg > 215> Schindler’s List / Šindlerio sąrašas

215> Schindler’s List / Šindlerio sąrašas


Tai vienas tų filmų, kuriuos taupau metui, kai būsiu viena namie, nes dažnai tokio tematikos filmai sugraudina, o aš to daryti kitiems matant nenoriu. Taigi, pažiūrėjau šįryt.

Oskaras Šindleris tikėjo esąs gudrus ir apsukrus verslininkas, todėl Antrasis pasaulinis karas jam turėjo suteikti galimybių praturtėti. Jo fabrikuose dirbo tik žydai – pigi darbo jėga, su kuria galima daryti ką tik nori. Tačiau netikėtai Oskaras visiškai pasikeitė…

Servetėlių ašaroms neprireikė, nors nejučia susigraudinau pačioje pabaigoje, kai ant kapo buvo dedami akmenukai. Tuomet, manyčiau, sukilo visos emocijos

Iš tikrųjų gera žinoti, kad buvo žmonių (tai tikra istorija), kurie priešinosi visam tam siaubingam įvykiui- žydų naikinimui. Tiek gero, kiek padarė Oskaras, užtenka nuplauti visiems jo savanaudiškiems poelgiams praeityje. Man patiko, kad jis nebuvo rodomas kaip koks didvyris, jis toks, kokie ir mes: turintis silpnybių. Tačiau tos silpnybės netrukdė pasielgti taip, kaip jis pasielgė. Svarbiausia noras. O jis jį turėjo. Štai tokie žmonės turi būti gerbiami ir prisimenami ilgai.

Tikriausiai daug kas išsigąsta filmo trukmės. Aš irgi esu prie tų. Trys valandos- ne juokai, taigi atrodo, kad filmas gali tapti nuobodus. Tačiau man tos valandos praėjo labai greitai, net nebūčiau pasakiusi, kad žiūrėjau taip ilgai.

Ar minėjau, kad aktoriai puikūs? Ir visa aplinka sukurta įtikinamai ir įdomiai bei tikroviškai, pateikti istoriniai faktai, iš kurių pamatome, kaip greitai keitėsi nacių reikalavimai žydams.

Įdomus faktas: filmas sukurtas mano gimimo metais. Taip, esu jau Nepriklausomybės laikų žmogus, nematęs ir nepajutęs priespaudos negerovių. Viską tegaliu sužinoti iš gyvų pasakojimų, kino, literatūros. Antrasis pasaulinis karas man visuomet buvo (ir yra) įdomiausias istorijoje. Todėl smagu, kad yra sukurta tiek daug puikių filmų šia tema.

Rekomenduoju. 9/10

Filmas laimėjo 7 Oskarus ir šiuo metu yra imdb Top 250 7-oje vietoje

Beje, filmas pastatytas pagal Thomas Keneally  knygą.

Rež.: Steven Spielberg, vaidina: Liam Neeson, Ralph Fiennes, 1993 m., JAV, 195 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: