Pradžia > Aidan Quinn, Aisling Walsh, Iain Glen, Robert Sheehan > 220> Song for a Raggy Boy / Mažojo skarmaliaus daina

220> Song for a Raggy Boy / Mažojo skarmaliaus daina


Kai kur šis filmas verčiamas kitaip- ,,Giesmė tremtiniui“. 1939 metai. Airijos katalikų mokykloje įsidarbina naujas literatūros mokytojas Viljamas Franklinas. Praradęs artimą žmogų, jis randa sielos atgaivą Viešpaties namuose. Mokykloje viešpatauja fašistinė tvarka. Viljamo kolegos nėra  geranoriški jo atžvilgiu. Norėdamas padėti vaikams ir neprarasti darbo jis supranta, kad geriausias būdas parodyti jiems, kaip ginti tai, kuo jie tiki – tai visiškai pakeisti pačius vaikus. Viešpaties namuose jie surado… pragarą.

Pabaigusi žiūrėti šį filmą susimąsčiau (mąsčiau jau ir seniau ne kartą) apie tai, kad žmonėms reikia nelaimės, kad pagaliau susimąstytų, kas daroma blogai. Bet kodėl tik baisios pasekmės atveria akis? Tai ką, vos tik bus nelaimė pamiršta, vėl bus elgiamasi lygiai taip pat, kol vėl kažkas nutiks?..

Filmas šiek tiek primena Sleepers. Tik ten niekas nieko nemėgino keisti (o gal tiksliau tik užaugę patys nukentėjusieji kūrė planus, kaip atkeršyti), o šiame- mokytojas imasi keisti tvarką. Ir mokiniai juo patiki.

Šis filmas parodo, kad ir po sutana slepiasi velnias. O ir, gerai pagalvojus, argi ne lengviau daryti blogus darbus prisidengus sutana? Juk pasauliečiai kunigus laiko kone šventais, nejaugi jie patikėtų tais prasikaltusiais vaikiūkščiais, o ne juos į gerą kelią atvesti norinčiais kunigais? Na, kalbant apie mūsų laikus, tai gali būti, kad patikėtų vaikais, bet tais laikais, net jei vaikai būtų išdrįsę prašnekti, jais tikriausiai nebūtų patikėję. Ir kas tuomet belieka?.. Sukandus dantis laukti, kol galop bus galima palikti šią mokyklą.

Nors man trūko kai kur daugiau mokinių ir mokytojo bendravimo, net ir pasitikėjimas buvo įgytas pernelyg greitai.. Ir man dar kiek trukdė mokytojo prisiminimai.. Su ta vieta, manau, ne visiškai įdirbta, trūko geresnio išpildymo.. Arba apskritai jų nereikėjo.

Liūdnas filmas. Bet net ir banali pabaiga visiškai nesumenkino bendro vaizdo, kadangi man taip ir norėjosi, kad viskas baigtųsi taip, kaip baigėsi..

Tiesa, tai tikra istorija.

Ai, dar prisiminiau. Taigi, po filmo nuėjau į imdb ir pamačiau, kad filme, kad ir nedidelį vaidmenį, bet vaidino Robert Sheehan (toks fainuolis iš serialo Misfits). Tai su google pagalba pamačiau, kaip jis filme jis atrodė. Koks dar mažutis 😀

Rekomenduoju. 7/10

Rež.: Aisling Walsh, vaidina: Aidan Quinn, Iain Glen, Robert Sheehan, 2003 m., Airija, Danija, Didžioji Britanija, Ispanija, 100 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 13 rugpjūčio, 2012 10:43 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: