228> The Fighter / Kovotojas


Filmas, paremtas tikrais įvykiais, pasakoja apie airių kilmės amerikiečių boksininką Micky „Airį“ Wardą. Micky Wardas nutarė pasirinkti boksininko kelią, įkvėptas savo idealo –netikro brolio ir buvusio boksininko Dicky Eklundo, kuris tapo jo treneriu. Paties Dicky Eklundo šlovės dienos jau praeitis – buvęs boksininkas vartoja narkotikus ir turi problemų su teisėsauga.

Kiek kartų susiruošdavau šį filmą pažiūrėti ir kiek kartų nuspręsdavau to nebedaryti, net nebežinau. Šiandien irgi vos nenutiko taip pat, bet nugalėjo šis filmas, kadangi iš poros numatytų filmų rinkausi pagal tai, kuris trumpesnis. Nors jis anaiptol netrumpas- beveik dvi valandos. Ir per tas porą valandų išvydau tiek bokso kovų, kiek lig tol nebuvau mačiusi. Ne, jų nebuvo labai daug, bet tiesiog šiuo sportu nesidomiu ir manęs jis visiškai nežavi. Kodėl šį filmą apskritai tuomet žiūrėjau? Todėl, kad jis gerai vertinamas ir todėl, kad jame vaidina mano mėgstami aktoriai. Na, ir tikėjausi, kad ne kovos bus svarbiausios- ir tai tiesa.

Mikis išgyveno daug nuopolių, kol pasiekė to, apie ką tegalėjo tik svajoti. Komplikuoti santykiai su broliu Dikiu, mama, kuri savo sūnu prižiūri lyg jiems būtų dvylika metų, daugybė seserų.. Mikio priklausomybė nuo šeimos tampa praraja. Ir tai yra baisoka. Priklausomybė, kokia ji bebūtų, smukdo žmogų žemyn, neleidžia jam blaiviai galvoti. Tai galioja ne tik Mikiui, bet ir Dikiui, kurio priklausomybė- kitokia, jis priklauso nuo narkotinių medžiagų. Žmogui reikia pamatyti save iš šalies, kad suprastų kaip gyvena ir ką daro blogai. Būtent tai, su pašalinių pagalba ar be, priverčia susimąstyti ir veikėjus.

Daug gero šiam filmui duoda puiki aktorių komanda. Vis galvojau, kur man matytas Mark Wahlberg (be to, kad man jis šiek tiek panašus į Jokūbą Bareikį).. Pasirodo, seniau esu jį mačiusi filme The Happening (ganėtinai neblogas tiems, kurie mėgsta žiūrėti apie apokalipses). Tačiau Oskaro, pasak juos teikiančios komisijos, buvo labiau vertas Christian Bale. Personažas, kurį jis vaidino, didelio įspūdžio nedarė, bet tai tik dėl charakterio ir veiklos. O kadangi jis man sukėlė tam tikrus jausmus (net jei tai neigiami), darau išvadą, kad taip buvo dėl to, kad Ch. Bale puikiai perteikė Dikį. Amy Adams buvo keista matyti kiek kitokiame amplua, nes iki šiol ją esu mačiusi tik romantinėse komedijose. Patinka man ji, jos vaidyba, nuoširdumas. Na, tiesiog būna: žiūri į žmogų ir matai tam tikras savybes.. Tikiuosi, kad neklystu.

Tačiau nepaisant nagrinėjamų problemų, nelabai supratau, kuo šis filmas daugelį sužavi. Man tai tebuvo filmas su gerais aktoriais, gera vaidyba (kiek triūso įdėta, vien kovos arenoje turėjo gerokai nuvarginti, o ką jau kalbėti apie pasiruošimą joms.. ), įdomiomis nagrinėjamomis problemomis ir tiek.. Siužetas paprastas, toks pravinguriuojantis ir tiek..

Parašysiu 6/10

Filmas laimėjo porą Oskarų ir dar penkiems nominuotas.

Rež.: David O. Russell, vaidina: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, 2010 m., JAV, 116 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: