Pradžia > Emmy Rossum, Gerard Butler, Joel Schumacher, Minnie Driver, Patrick Wilson > 233> The Phantom of the Opera / Operos fantomas

233> The Phantom of the Opera / Operos fantomas


Viskas prasidėjo 1870-siais, kai Paryžiaus publika sausakimšai užpildydavo ištaigingai įrengtą salę, kad galėtų bent akies krašteliu pamatyti temperamentingosios primadonos La Karlota pasirodymą. Tačiau populiarios dainininkės ambicijas netikėtai užgauna naujieji Operos teatro vadybininkai bei turtingasis aristokratas Raulis de Čagnis, tad ją pakeičia Kristina Daje. Persirengimo kambaryje žaviąją Kristiną prakalbina paslaptingojo, kuris ją mokė dainuoti, balsas. Žmogaus, kuris visuomet tūno šešėlyje ir dėvi ant veido kaukę.

Šiandien yra ne kas kitas, o Gerard Butler diena. Kadangi tai jau antras filmas šią dieną, kuriame jis vaidina. O šioje miuziklo interpretacijoje jis vaidina patį Operos Fantomą. Jei P.S. I Love You jis dainavo tik šiek tiek, tai čia jį dainuojantį galima girdėti tikrai nemažai laiko. Gaila, kad lyg ir nėra daugiau filmų, kuriuose jis dainuoja, kadangi balsą jis turi gan neblogą. Tačiau Emmy Rossum balsas mane tiesiog pakerėjo: angeliškas ir nepaprastai gražus.

O filmą galima pavadinti kuo tikriausiu miuziklu. Nedainuojama labai mažai. Kadangi žiūrėjau verstą lietuviškai (laimei, dvibalsį profesionalų), tai iš pradžių buvau nepatenkinta, kad vertė ir dainų tekstus. Bet kai pamačiau, kad čia taip ir dainuos visas dvi valandas ir tik karts nuo karto tarstels kokį žodelį, palaikiau tai privalumu. Nes būna, kad klausau dainų ir net neįsigilinu, apie ką dainuojama. O čia dar minusas tas, kad, nors muzikinis takelis labai gražus, tačiau turiu pripažinti, kad visa muzika ganėtinai panaši, kai kurios dainos kartojasi ne kartą, taigi, buvo momentų, kai nuobodžiavau ir sunkiai sekėsi sutelkti dėmesį į filmą. Gal prie to prisidėjo ir tai, kad visgi muzikinė pusė- gan rimta ir sudėtinga. Bet, nepaisant to, kaip kai kuriais momentais jaučiausi, muzika puiki. Verti dėmesio yra ir kostiumai bei sukurta aplinka, dekoracijos, efektai. Šiuo atžvelgiu tikrai pasistengta. Tiesiog gera žiūrėti, kai matosi, kiek darbo į tai įdėta. Operos Fantomo buveinė pavaizduota paslaptingai ir niūriai, koks yra ir pats personažas.

Pamenu, kažkada buvau pasiėmusi knygą ,,Operos fantomas“, bet taip ir neperskaičiau aš jos. Dabar galvoju, kad ir ateityje neskaitysiu, nes man pakankamai užteko filmo. Pasakojimas sukasi apie paslaptingąjį Operos Fantomą. Ką gali  jausti, padaryti nuo pasaulio atskirtas ir jo beveik nepažįstantis žmogus, kiek gali gyvuoti meilė ir ką dėl jos galima padaryti? Į šiuos klausimus ir bando atsakyti šis filmas, ši puiki, jau tikriausiai klasika tapusi istorija.

Dar labai norėčiau pamatyti šio miuziklo pastatymą teatre. Tikiuosi, kad kada nors turėsiu tokią galimybę. Turėtų būti įdomu ir gražu.

Dar girdėjau, kad ši istorija yra skirtingai interpretuojama ir galima išvysti skirtingas pabaigas. Tai va, aš jos norėjau kitokios. Nors ši- savotiškai graži (kalbu apie pačią pabaigą, kur rodoma ,,dabartis“).

7/10

Nominuotas 3 Oskarams.

Rež.: Joel Schumacher, vaidina: Gerard Butler, Emmy Rossum, Patrick Wilson, Minnie Driver, 2004 m., JAV, Didžioji Britanija, 143 min

daina..

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: