240> An Education / Auklėjimas


Pasakojama apie paauglę Dženę, kuri stropiai mokosi, nes nori įstoti į Oksfordą. Tačiau netikėta pažintis su vyresniu vyriškiu jai sumaišo visas kortas.

Buvau nusiteikus mielam filmui ir pataikiau. Carey Mulligan esu jau absoliučiai susižavėjusi, o juk, pamenu, kai pirmąsyk ją pamačiau, ji man ne itin patiko, o kuo daugiau filmų su ja pažiūriu, tuo didesnį ji daro man įspūdį. Peter Sarsgaard esu jau irgi sutikusi anksčiau,o jis irgi ganėtinai simpatiškas veidas kine.

Filmas laabai gražus. Pats laikotarpis labai fainas, retro stilius, toji visokiais aparatais ir naujausiomis technologijomis neapkrauta aplinka man visuomet gražiai atrodo.

Tai filmas apie meilę, kuri visuomet prasideda labai gražiai. Visos mintys sukasi tik apie jį, neatrodo sunku praleisti kokią pamoką ar neparašyti rašinio, kad tik ilgiau su mylimuoju būtum. O čia dar pasitaiko tikras nuotykių mėgėjas ir keliautojas, žadantis viską, ko iki tol neturėjai. Negi atsispirtumėte?.. Laisvas, netgi bohemiškas gyvenimas, kuriame nesvarbu, kad nebaigei jokio universiteto (kam jį baigti, jei besimokant tik grožis dingsta ir kam apskritai reikia skaityti knygas, kai galima skaityti žurnalus?). Ištrūkimas iš namų, kuriuose mergina buvo auklėjama griežtai, prilygsta stebuklui. Viskas įsisiūbuoja ir Dženei tiesiog sudėtinga grįžti prie buvusio gyvenimo, kai prieš akis jai plaukia ištaigingos vakarienės, kelionės ir įspūdžių gausa.

Viskas per daug gražu, kad tęstųsi ilgai. Taigi, nors pažinties aplinkybės man pasirodė tikrai mielos (taip, banalu, bet negi ne romantiška?) , bet gan greitai suvokiau, kad kažkas čia ne taip. Tačiau nuspėjau visai ne tai, kas įvyko. Mat galvojau, kad prie to nagus prikišęs Denis.. Visai ne.

Dženė mėgsta prancūzų kalbą ir šiaip ji buvo pamišusi dėl išvykos į patį Paryžių. Šis bruožas man patiko, kadangi pati simpatizuoju šiai kalbai ir norėčiau ją mokėti daug geriau nei kad moku dabar. Ir be abejo, jau užsisvajojau, kad galėčiau su kokia erasmus programa išvykti į Prancūziją pastudijuoti 😀 Na, bet čia jau einu į asmeniškumus ir šiokias tokias fantazijas, tai gal ir baigsiu šia gaida.

8/10

Nominuotas 3 Oskarams.

Rež.: Lone Scherfig, vaidina: Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Alfred Molina, Dominic Cooper, Rosamund Pike, 2009 m., JAV, Didžioji Britanija, 100 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. rugpjūčio 20, 2015 5:32 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: