241> [Rec] / Įrašas


Visi žurnalistai vaikosi sensacijų, o jų ypač trokšta jauna žurnalistė Angela. Ji su gelbėtojų komanda išvažiuoja filmuoti tiesioginio reportažo į gyvenamąjį namą, kuriame įvyko tragedija. Atvykus į vietą nei ji, nei gelbėtojai dar nesupranta, kas iš tiesų vyksta. Neaiškus virusas plinta tarp namo gyventojų. Gelbėtojų komanda uždaro namą karantinui. Žurnalistė su kamera lieka viduje…

Tikiuosi, kad jau tie, kurie skaito ne vieną sykį mano atsiliepimus, supranta, kad kursyvu rašau anotacijas ir, jei tik to nori, jas praleidžia. Pavyzdžiui žiūrint šį filmą geriau nežinoti kai kurių detalių, tuomet tikrai daug įdomiau.

Paskutinius kelerius metus tokių filmų, kuriuose viskas nufilmuota buitine kamera (šiuo atveju- profesionalia, bet esmė ta pati) (tad veikėjai dažnai žiūri tiesiai į žiūrovą, o ir viskas tampa tarsi kiek tikroviškiau), pasipylė tikrai nemažai. Tačiau iki šiol nebuvau mačiusi nė vieno. Tačiau [Rec]  mane tikrai paskatins pažiūrėti dar ką nors (bent jau šio filmo tęsinius). Kad tai geras siaubo filmas, galima nuspėti iš ganėtinai gero imdb vertinimo, o ir faktas, kad čia nė kiek neprisidėjo JAV, tikrai intriguoja. Įdomumo dėlei galiu pasakyti, kad amerikiečiai sukūrė šio filmo remake’ą, tik pavadino kiek kitaip: Quarantine.

Taigi, filmas labai geras. Kai skaičiau atsiliepimus, negalvojau, kad jis rimtai man taip patiks. Bet filmas pralėkė nepaprastai greitai (o ir trukmė gan nedidelė- vos 78 min). Visą laiką buvo tokia įtampa, kad net negalėjau atsitraukti. Ir kuo toliau toliau, tuo labiau buvo jaučiama visiška neviltis, kad niekaip nebepavyks išsisukti iš esamos situacijos. Patiko man pagr. veikėjos vaidyba, pradžioje- tokia tipinė laidų vedėja, o vėliau įtikinamai vaidino išsigandusią, praradusią viltį ir pan. Nebuvo beprasmio klykimo, bereikalingo kraujo (nors jo buvo), tik baimė, nežinomybė ir sutrikimas bei išgąstis. Ir tai yra svarbiausia: žiūrovas ,,imamas“ ne kažkokiais neaiškiais padarais, o žmogiška baime. Nors be abejo, tų ,,padarų“ yra, bet man jie čia puikiai tiko..

Žodžiu, rekomenduoju siaubo žanro mėgėjams ir ne tik. 9/10

Rež.: Jaume Balagueró, Paco Plaza, vaidina: Manuela Velasco, Ferran Terraza, 2007 m., Ispanija, ispanų k., 78 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 13 balandžio, 2018 8:34 am

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: