Pradžia > Christian Bale, Dominic Purcell, Kurt Wimmer, Sean Pertwee > 250> Equilibrium / Ekvilibriumas. Pusiausvyra

250> Equilibrium / Ekvilibriumas. Pusiausvyra


Šiandien planavau, kad pažiūrėsiu arba Batman Begins arba šį. Galop nusprendžiau, kad dviejų filmų su Christian Bale per daug nebus. Ir tai- tiesa.

XXI-asis amžius. Trečiasis pasaulinis karas pačiame įkarštyje. Kruvinas konfliktas prasidėjo dėl susikaupusių jausmų, todėl žmonės be jokio tikslo naikina vienas kitą. Kad sustabdytų beprasmiškas žudynes, viso pasaulio valdytojas Tėvas išranda specialų vaistą Proziumą. Tai savotiška narkotikų atmaina, kuri panaikina absoliučiai visus žmogaus jausmus ir apsaugoja nuo staigaus nuotaikos pasikeitimo.

Daug kas šį filmą lygina su Matrica. Deja, pastarojo nemačiau (žinau, daugelis netiki ir sako: kaip galima būti nemačius jo?), nebent reklamą per televiziją. Tai šiek tiek panašumo tikrai turi: apranga, susišaudymai, kovos, galbūt net ir aplinka.. Daugiau spręsti negaliu, nes, kaip ką tik minėjau, nesu mačiusi garsiojo filmo.

Tuo tarpu Ekvilibriumas nori parodyti ir paklausti: ar tikrai vertinga ir naudinga gyventi be jausmų? Viena veikėja sakė: jei gyveni, bet nieko nejauti, vadinasi, tik egzistuoji. Taip ir rodoma visuomenė: gyvena, kovoja prieš maištautojus, bet nieko nejaučia: nei pykčio, nei džiaugsmo, jokio pasitenkinimo, kad ir koks jis bebūtų. Džonas prarado žmoną, nes kažkas ją įskundė dėl emocijų nestabilumo. Jis pats- bene aukščiausios kovotojų kastos narys. O kas, jei jis nuspręstų nebegerti vaistų?.. Juk vaistų vartojimas nieko jam neduoda. Tik egzistavimą, besaikį nieko nenusikaltusių žmonių žudymą ir paklusimą taisyklėms, kurios kasdien vis žiaurėja.

Pradžioje gan kraupiai man atrodo Džono sūnus. Tikras esamos santvarkos šalininkas. Kraupu dėl to, kad jis dar visai mažas, o elgesys primena užkietėjusį Tėvo (žr. į anotaciją) gerbėją ir pavaldinį. Bet iš tikrųjų visa vykdoma propaganda gali palenkti vaikus, kurie dar tokie pažeidžiami ir imlūs bet kokiai informacijai, į savo pusę.

Mielesnio šunelio surasti jie tikriausiai nebesugebėjo.. Man pačiai jie- patys mylimiausi, taigi, nenuostabu, kad susižavėjau juo vos tik pamačiusi.

Taigi, kiek verti jausmai? Ar jie verti amžinos baimės būti pagautam? Galop, ar jie verti, kad būtum nužudytas? Na, kai turi tokių gebėjimų kaip Džonas, galima ir surizikuoti. Kovos įspūdingos ir… Juokingos. Na, mane visuomet juokas ima, kai filmuose vienas išguldo visus (ar tik ne kažką panašaus minėjau rašydama apie prieš tai žiūrėtą filmą?). Tai va, pasijuokti tikrai buvo kada.

Pats filmas nepasižymi greitu tempu (išskyrus tas vietas, kai kovojama, šaudoma ir pan.), bet išlaiko susidomėjimą iki pat galo. Ypač pabaigoje situacija kito labai dažnai ir tiesiog nebežinojau, ko čia dar belaukti.

Ne šedevras, bet patiko. 8/10

Ai, o Bale’as nuostabus. Kaip visada.

Rež.: Kurt Wimmer, vaidina: Christian Bale, Sean Pertwee, Dominic Purcell, 2002 m., JAV, 107 min

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: