Pradžia > Hideo Nakata, Hitomi Kuroki > 254> Honogurai mizu no soko kara / Dark Water / Tamsūs vandenys

254> Honogurai mizu no soko kara / Dark Water / Tamsūs vandenys


Pagaliau prisiruošiau pažiūrėti japonišką siaubo filmą. Tiesa, visgi neapsisprendžiau pradžioje, ką žiūrėti: originalą ar amerikiečių perdirbinį (pastarajame vaidina man patinkanti aktorė). Tačiau galop viskas pasisuko pirmojo naudai.

Pagal Kôji Suzuki (to paties, kuris parašė Ring trilogiją) novelę pastatytas filmas pasakoja apie moterį ir jos dukrelę, kurios atsikrausto į naują butą. Tuojau pat čia ima dėtis keisti dalykai: nuo lubų varva vanduo, iš krano bėgantis vanduo- neskanus ir neaiškios spalvos, o daugiabučio prižiūrėtojas atsisako imtis rimtesnių priemonių. Tačiau netrukus situacija ima dar labiau blogėti.

Filmas lėtas, jame mažai monologų. Nėra nieko linksmo, net ir mergaitė kažkokia keista, visuomet rimtu veidu. Todėl nuo pat pradžių ore tvyro įtampa, kad tuoj kažkas įvyks. Baisu? Ne itin, tik gal būtent toje vietoje, kur mergytė stovėjo priešais pilną tamsaus vandens vonią, truputį sukau akis šonan, nors ir nebuvo sunku nuspėti, kas galėtų išlįsti.

Būtų buvę įdomiau žiūrėti, jei nebūčiau skaičiusi knygos, kuri man patiko. Kažkaip man atmintis sako, kad pabaiga kiek kitokia, na, bet tebūnie ir tokia kaip šio filmo. Tik tuomet norisi prisikabinti prie idėjos išpildymo: iš kur moteris suprato taip greitai, ko tam daiktui  reikia?..

Patiko, kaip kuriama nuotaika ir kokiomis priemonėmis kuriamas baimės pojūtis.

Gal kada prisiversiu pažiūrėti ir japonišką Ring variantą (jei amerikietiškas baisus, tai ką jau kalbėti apie originalą??). Kad jau prakalbau apie Ring, tai nusimato greitoje ateityje Ring 3D. Gal net nueičiau į kino teatrą jo pažiūrėti..

6/10

Rež.: Hideo Nakata, vaidina: Hitomi Kuroki, 2002 m., Japonija, japonų k., 101 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: