Pradžia > Denis Villeneuve, Lubna Azabal, Maxim Gaudette, Mélissa Désormeaux-Poulin > 257> Incendies / Moteris, kuri dainuoja

257> Incendies / Moteris, kuri dainuoja


Incendies, išvertus iš prancūzų kalbos, reiškia sunaikinimą ugnimi. Tačiau lietuviškasis vertimas- tikrai ne iš piršto laužtas, kadangi ir yra atskleidžiamas moters, kuri dainuoja, gyvenimas.

Žana ir Simonas- dvyniai, kurie savo mamos ,,testamentu“ paskatinami sužinoti visą tiesą apie tai, kas yra dvynių tėtis, apie jiems nežinomą brolį ir galop, apie visą savo mamos praeitį.

Šio filmo laukiau su nekantrumu, bet vienu metu tas noras visiškai dingo. Na, o šiandien prisiminiau jį ir nutariau, kad pats laikas pažiūrėti. Tačiau dvejopas jausmas mane apėmė dabar. Iš vienos pusės, filmas man pasirodė gan nuobodus, pastebėdavau žiūrėdama, kad ir kokios eilutės neišgirsdavau (tai jei nebesuprasdavau, apie ką kalba, tekdavo atsukti atgal).  Iš kitos pusės, filmas pasižymi tikrai geru ir nenuspėjamu siužetu, o kulminacija (ja vadinu išsiaiškinimą) tiesiog pribloškė. Tikrai nesitikėjau nieko panašaus- taip puikiai viskas supinta.

Pasakojimas nėra vientisas. Pasakojami du laikotarpiai: praeitis, rodoma dvynių mama, jos gyvenimas, ir dabartis- tiesos paieška. Pradžioje kiek trikdė pagr. veikėjų (mamos ir dukros) panašumas. Buvo taip, kad tekdavo kiek pasukti galvą, kol suprasdavau, kad dabar rodo jau kitą veikėją.. Kalbant apie sceną nuotraukoje, tai ji- viena iš liūdniausių scenų, sukilo net emocijos..

Trūko ugnelės, kažko, kas įtrauktų.. O gal sakau, paprasčiausiai blogą dieną žiūrėjimui pasirinkau?.. Gal kitąsyk šis filmas būtų susižiūrėjęs žymiai įdomiau? Kas žino, gal kada ir sugrįšiu prie jo antrąsyk.

Kol kas daugiau nei 6/10 nesiryžtu rašyti.

Nominuotas Oskarui.

Rež.: Denis Villeneuve, vaidina: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin, Maxim Gaudette, 2010 m., Kanada, Prancūzija, 130 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: