Pradžia > Matt Dillon, Paul Haggis, Sandra Bullock > 281> Crash / Avarija

281> Crash / Avarija


Filmas, kuriuo susidomėjau po to, kai pamačiau, kad vieną jo sceną parodijavo Dance Flick. Dvi dienos Los Andžele, kur netikėtomis aplinkybėmis susiduria skirtingų rasių ir skirtingų gyvenimo sluoksnių žmonių likimai.

Nenuostabu, kad pradžioje nelabai suvokiau, kas čia dedasi. Veikėjų šiame filme tikrai nemažai, o svarbiausia, kad nė vienas iš jų nėra koks nors pagrindinis ar neįtikėtinai svarbus. Todėl susivokti kiekvieno veikėjo gyvenime, jausmuose tikrai yra ganėtinai sunku. Tačiau, kai siužetas įsivažiuoja, tapo įdomu stebėti kiekvieną veikėją ir tai, kaip vieni patenka į kitų akiratį ir paveikia gyvenimus. Vieni veikėjai pasirodė įdomesni, kiti mažiau, bet taip ir turi būti, ypač, kai jų taip nemažai.

Įdomu buvo stebėti veikėjų veidus, emocijas, kai juos ištikdavo kažkas, ko visai nesitikėjo: kokia nelaimė, pasakytas žodis, pakeitęs iki tol susidarytą nuomonę ar pan.

Šis filmas siunčia paprasčiausią žinutę: jis rodo, kokie nepakantūs ir netolerantiški gali būti žmonės. Tolerancijos stoka ir yra rodoma kone viso filmo metu.

Bet vis dėl to iki galo taip ir nesuvokiau, kodėl šis filmas taip gerai įvertintas, nepamačiau, kas jame tokio labai įdomaus.. Ir jaučiuosi taip, lyg man reiktų šį filmą pažiūrėti dar kartą. Ne dėl to, kad pakeisčiau savo nuomonę ir pasakyčiau: rimtai geras, kaip aš to nepamačiau pirmąsyk?, o kad geriau įsižiūrėčiau į kai kuriuos veikėjus, kuriuos vėlokai pastebėjau, bei jų gyvenimus.

Beje, dar pažiūrėjau mėgstamame bloge 1000kadrų, tai pastebėjau, kad abi nesupratom to paties: kaip gi ten buvo su ta kulka? Mistika, kuri nesiderino su visu filmu.

6/10

Filmas laimėjo 3 Oskarus ir dar trims nominuotas.

Rež.: Paul Haggis, vaidina: Sandra Bullock, Matt Dillon, 2004 m., JAV, Vokietija, 112 min

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: