Pradžia > Danny DeVito, Jack Nicholson, Louise Fletcher, Michael Berryman, Milos Forman > 283> One Flew Over the Cuckoos Nest / Skrydis virš gegutės lizdo

283> One Flew Over the Cuckoos Nest / Skrydis virš gegutės lizdo


Šį filmą būčiau pažiūrėjusi seniau, bet pagalvojau, kad reikia pirmiau susipažinti su Ken Kesey knyga, pagal kurią ir buvo šis filmas sukurtas. Kai perskaičiau (knyga pasirodė puiki), pagalvojau, kad dar reikia kiek palūkėti, kad viskas susigulėtų, filmo vaizdai neužgožtų knygos ir kad ne taip būtų matomi neatitikimai. Na, ir pagaliau nusprendžiau, kad atėjo laikas susipažinti ir su ekranizacija.

Sveiki atvykę į psichiatrijos ligoninę su krūva psichinių ligonių ar bent jau save tokiais laikančių, žmogiškumo bruožus beprarandančių pacientų. Čia vadovas vienas – Didžioji Sesuo, moteris, kuri manipuliuoja visais, naudodama neįtikėtiną psichologinį terorą. Tačiau kai į skyrių atvežamas naujokas Rendlis Makmerfis, viskas pasikeičia, nors niekas neišdrįsta viešai to parodyti…

Ar nieko tokio, jei pradėsiu nuo to, kas buvo blogai? Labai gaila, jog buvo neparodytos scenos, kurių tikrai norėjosi, arba jos iš viso pakeistos. Taip, neskaičiusieji knygos to nė nesupras, bet man, skaičiusiai šią knygą ne taip jau ir seniai, buvo tikrai apmaudu dėl to.

O bet tačiau. Pliusų yra tikrai nemažai. Be abejo, vienas pliusas tas, kad buvo nenutolta nuo knygos idėjos ir pagrindas bei idėjos išlieka tos pačios kaip ir joje. Dargi, negaliu nepaminėti Jack Nicholson vaidybos- tiesiog puiki! Artimiausiu planu ruošiuosi pažiūrėti Shining, o po šio filmo tik dar labiau noriu jį pamatyti. Ne veltui minėtasis aktorius už Rendlio vaidmenį gavo Oskarą. Tikėjau juo visu 100%.  Beje, kalbant apie vyriausiąją seselę, tai skaitydama knygą ją įsivaizdavau kiek kitokią ir iš pradžių jos kalbėjimo maniera man visai nepatiko. Tačiau vėliau pakeičiau nuomonę. Jau toks erzinantis personažas, o ta kalbėjimo maniera padarė tokį įspūdį, kokio ir tikriausiai buvo tikėtasi: norėjosi, kad kuris veikėjas imtų ir gerokai trinkteltų, kad tik ji pakeistų kalbėjimo toną ar jos veido raumenys pakeistų padėtį. Bjaurus personažas, tad aktorė, vaidinusi ją, taip pat padirbėjo tikrai gerai. Beje, ji irgi laimėjo Oskarą. Tačiau, kaip dabar pagalvoju, visi suvaidino tikrai gerai, tik norėjosi, kad prižiūrėtojų išvaizda būtų kiek kitokia (t.y. kitokio sudėjimo)..

Na, o kalbant apie atmosferą, vizualinį vaizdą, muziką, siužetą ir tai, kas, sudėjus visa tai su gera vaidyba, gavosi, galiu tik pasakyti: labai įdomus filmas, neleidžiantis nė trupučio nuobodžiauti. Jei dar kartais yra nemačiusių, tai nieko nebelaukit ir pažiūrėkit.

9/10

Filmas laimėjo 5 Oskarus ir dar 4-iems nominuotas. Tai pat, šiuo metu jis yra 12-oje imdb Top 250 vietoje.

Rež.: Milos Forman, vaidina: Jack Nicholson, Louise Fletcher, Michael Berryman, Danny DeVito, 1975 m., JAV, 133  min

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: