Pradžia > Alexandre Aja, Cécile De France, Maïwenn > 312> Haute Tension / High Tension / Aukšta įtampa

312> Haute Tension / High Tension / Aukšta įtampa


Prancūzai moka kurti gerus siaubo filmus ir Haute Tension– dar vienas to įrodymas. Viskas prasideda kaip eiliniame šio žanro filme: Mari ir Aleksa atvažiuoja pas vienos iš jų tėvų sodybą. Tačiau jos net neįsivaizdavo, kas jų laukia – vos už kelių minučių į namus pasibeldžia žudikas maniakas.

Taigi, visų pirma, prancūzų siaubo filmai netinka silpnų nervų žmonėms, o tiksliau tiems, kurie negali žiūrėti į kraują, nes jo yra tikrai nemažai. Ir ne tik jo: žudymai prasideda ganėtinai originaliai. Mari- šiame filme ta, kuriai pavyko išvengti žudiko rankos, bet ji nebėga ieškotis saugaus prieglobsčio, kadangi nori išgelbėti savo draugę. Mari pasižymi kitokiomis savybėmis nei eilinė siaubo filmų veikėja mergina: ji nespygauja, neklykauja, o visais būdais stengiasi rasti išeitį. Todėl ji man ir patiko, nes pusantros valandos klausytis jos klyksmų tikrai pabostų.

Filme netrūksta įtampos, nors ji kuriama ne kokiais nors netikėtais veikėjų pasirodymais iš niekur. Įtikinamos veikėjų mimikos, įtaigiai sukurta atmosfera, kai slėpimasis-gaudymas tiesiog neleidžia atsitraukti nuo ekrano. Na, ir kas, jau pastebėjau, būdinga prancūzams, tai tiesiog visur tvyrantis beviltiškumas, kai kad ir ką darytum, viskas tik blogėja.

O kulminacija gera,  iš twist’ų serijos, tik kad man rodos buvau kiek per daug prisiskaičiusi, tai nebuvo visiškai netikėta. Visai gerai susukta viskas, tik aišku, tuomet belieka galvoti apie galimus nelogiškumus ir stengtis juos sau paaiškinti.

Kalbant apie pabaigą, tai ir ja nelikau nusivylusi.

Rekomenduoju siaubo filmų mėgėjams. 7/10

Rež.: Alexandre Aja, vaidina: Cécile De France, Maïwenn, 2003 m., Prancūzija, prancūzų k., 91 min

 

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: