Pradžia > Frank Darabont, Morgan Freeman, Tim Robbins > 323> The Shawshank Redemption / Pabėgimas iš Šoušenko

323> The Shawshank Redemption / Pabėgimas iš Šoušenko


Tikriausiai daugelis šį filmą labai gerai žino, o aš tik šiandien prisiruošiau jį pažiūrėti. O tiems, kas dar nežino, trumpai pasakysiu, kad visa istorija prasideda, kai Šoušenko kalėjime pasirodo naujas kalinys- Endis, nuteistas už žmonos ir jos meilužio nužudymą. Redas, jau ilgą laiką sėdintis kalėjime ir pasižymėjęs, kaip tas, kuris gauna visko, ko reikia, greitai susibendrauja su naujoku.

Taigi, filmas yra sukurtas pagal siaubo karaliumi tituluojamo Stephen King novelę, kuri yra tikrai pakankamai trumpa ir kurią šiais metais teko skaityti. Būtent dėl pastarosios priežasties man nebuvo jokių ,,vau“, ,,oho, nesitikėjau“ ar pan., nes viską, kas ir kaip bus, žinojau. Ar tai pliusas? Be abejo, ne. Tačiau, manau, kad dėl to, kad žinojau, kas ir kaip, galėjau dėmesį atkreipti į kitus dalykus.

Taigi, priklausysiu matyt labai mažytei daliai žmonių, nes filmas man pasirodė geras, tačiau ne toks geras, kad prisiminčiau visą gyvenimą ir kad jis pagal mane puikuotųsi imdb top 250 pirmoje vietoje. Na, bet jei jau gilinčiausi į minėtą sąrašą, tai kai kurių filmų iš viso į jį neįtraukčiau, taigi, nesiplėsiu.

Filme rodoma kalėjimo aplinka, kuri būna visokia, bet visų svarbiausia tai, kad visi kaliniai išgyvena laukimą ir turi savyje viltį. Viltis- ištrūkti iš šio kalėjimo. Deja, bet vos pajutus laisvę dažnas nori bet kokiais būdais grįžti atgal arba apskritai ištrūkti iš gyvenimo. Man bene labiausiai ir patiko senojo bibliotekininko siužetinė linija. Joje ir atskleidžiama, kaip žmogus, išėjęs iš kalėjimo po daugybės metų, nebežino, kaip gyventi laisvėje ir ką apskritai su ta laisve jam daryti. Na, įsivaizduokit, buvot izoliuoti penkiasdešimt metų ir vieną dieną išeinate į laisvę. Viskas aplink pasikeitę, nė vieno artimo žmogaus nebėra, viskas nauja, nepažįstama.. Todėl ir grįžtama prie nešvarių darbelių, kurie, tikimasi, vėl juos nuves atgal už grotų, kur jie jau pripratę būti. Aišku, gyvenimas už grotų- tikrai ne toks geras, kad kiekvienas laisvas žmogus ten užsinorėtų gyventi. Parodoma ir blogoji kalėjimo pusė, kur galioja statusas prižiūrėtojai ir kaliniai, tačiau elgesiu kai kurie kaliniai pranoksta daugelį pareigūnų. Kur gi daugiau lengviausia atlikti nusikaltimus, jei ne kalėjime..

Mane labiausiai atstumdavo pagr. aktorius (Tim Robbins), na, ir žiūriu, kad nuomonė apie jį taip ir nepasikeitė po filmo. Na, ne tokį įsivaizdavau Endį, jo vaidyba man tikrai neišsiskyrė iš kitų, Morgan Freeman man patiko daug labiau, gaila, kad jis taip ir liko tik su Oskaro nominacija už šį vaidmenį.

Kas dar.. Filmas tikrai pakankamai įtraukiantis ir nenuobodus, aplinka, veikėjai- viskas įtaigu, o ir minčių šiame filme tikrai nemažai, tad tikrai džiugu, jei susimąstysite po peržiūros, o ir iš viso būtų puiku (nors ir naivu tikėtis), kad koks asmuo, planuojantis nusikaltimą, po šio filmo nuspręstų taip nebedaryti, nes pamatytų, kas nutinka, kai šitiek metų prašvaistoma vėjais.

Ai, dar labai patiko, kad buvo pasijuokti skirtų momentų. Ir kad su knyga, jei atmintis neapgauna, tikrai turi daug sąsajų.

Žodžiu, žiūrėti verta, tik begalė puikių atsiliepimų kartais gali pakišti koją.

8/10

Nominuotas 7 Oskarams.

Rež.: Frank Darabont, vaidina: Tim Robbins, Morgan Freeman,1994 m.,  JAV, 142 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: