Pradžia > Barry Levinson, Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino > 327> Rain Man / Lietaus žmogus

327> Rain Man / Lietaus žmogus


Jau kurį laiką šis filmas sukosi galvoje, kadangi ne viena dėstytoja jį minėjo, o tuo labiau, kad ir tematika man įdomi, tai labai įsinorėjau jį pamatyti, nors Tom Cruise kiek baidė mane nuo šio filmo..

Miršta jauno verslininko jauno verslininko Čarlio Babito tėvas. Kadangi jie abu nebendraudavo, ši žinia ne itin jį sukrėtė. Didžiausias šokas jį ištiko tuomet, kai sužinojo, kad jis turi brolį Reimondą, kuriam tėvas paliko visą palikimą. Negana to, paaiškėja, kad Reimondas- autistas.

Taigi, visų pirma, tai numanau, kad reiks keisti nuomonę apie T. Cruise, nes jau antras filmas, kai jis man žiūrisi tikrai pakankamai gerai. Taip pat, šis filmas yra kitoks tuo atveju, kad sugebėjau neapsiverkti, nors paprastai tokios tematikos filmuose žliumbiu kone visą laiką.. Tik į pabaigą susigraudinau…

Filmas geras, netgi labai. Ir kartu toks paprastas: apie žmogiškumą, santykius, sugebėjimą taikytis, norą pažinti artimą, apie kurį sužinojai tik visai neseniai.. Taip, gal kam pasirodys, kad čia nieko nėra: filmas pakankamai nuspėjamas, o  bet tačiau. Viskas ir slypi tame paprastume. Filmas kėlė daug visokių emocijų: buvo ir linksma, ir liūdna.. Ir tiek daug minčių kilo galvoje.. Kaip yra sunku, kai žmogus negali išreikšti savo emocijų, kai kitas negauna jokio atsako iš jo: autistas nei peikia, nei giria, nei keikia, nei dėkoja.. Žinoma, yra tam tikri parodymai, kai jam nepatinka: jis gali rėkti, mosuoti rankomis ar pan., bet tai viskas.. Gyvenimas pagal nusistovėjusias taisykles, kurias pažeidus Reimondas reiškia savo nepasitenkinimą, tuomet kompromisą surasti yra labai sunku, nes geriausias kompromisas, koks tik begali būti: sutikti su jo noru. Todėl būdavo sunku žiūrėti ne tik į Reimondą, bet ir į Čarlį, kuriam reikėjo tiek kantrybės, kad visiškai nepalūžtų ir nepaliktų Reimondo kur nors šalikelėje. Žinoma, tai kaip Čarlis pasinaudojo Reimondu, buvo visiškai nepateisinama, o baisiausia tai, kad pastarasis nesugebėjo pasakyti, kad jis nenori to daryti, kad jam atsibodo ar pan. Ir vienas didelis Reimondo gabumas: sugebėjimas įsiminti skaičius, kitą rašytinę informaciją, suskaičiuoti per akimirką didžiausius skaičius nublanksta prieš tai, kokį gyvenimą jam tenka gyventi. Jam tai sekasi, bet ar jaučia jis malonumą? Dustin Hoffman atliko didelį darbą ir suvaidino autizmų sergantį žmogų tikrai įtikinamai. Jo vaidyba buvo įvertinta Oskaro statulėle.

Rekomenduoju. Ir nesuprantu, kaip kažkam jis gali pasirodyti nuobodus. Puikus. 10/10

Filmas laimėjo 4 ir buvo nominuotas dar 4 Oskarams. Taip pat, šiuo metu jis imdb Top 250 užima 230 vietą.

Rež.: Barry Levinson, vaidina: Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino, 1988 m., JAV, 133 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: