332> Laurel Canyon


Semas ir Aleks – sužadėtiniai, atsikraustę laikinai gyventi pas Semo mamą. Tačiau mama nėra tokia kaip daugelis tokio amžiaus moterų: ji dirba įrašų studijoje, kur dainas įrašinėja jos naujajam vaikinui, o laiką namie leidžia rūkydama ir vartodama alkoholį. Tai yra visiškai nepriimtina jaunuoliams, tačiau, kitaip nei Semas, Aleks pamažu susidomi jai nebūdingu gyvenimo būdu.

Kiek yra romantinių filmų su Christian Bale? Tie, kurie domisi šiuo aktoriumi, pasakys, kad tokių filmų apskritai nėra jo filmografijoje. Na, taip, užuominų į jausmus galima atrasti ne viename filme, tačiau, kad jo pagrindas būtų meilė- ne. Tačiau uždavusiems tokį klausimą dažniausiai yra pasiūlomas šis filmas, nors visgi, tai labiau drama nei romantinis.. Tik tiek, kad viskas sukasi apie jausmus, poros tarpusavio santykius ir pan.

Filmas nėra nė trupučio linksmas, nors kai kurie veikėjai linksminasi kone viso filmo metu. Greičiau tai primena jei ne degradaciją, tai norą užsimiršti ir pabėgti nuo realaus pasaulio. Aleks nepastebimai įsisuka į verpetą: juk viskas jos neišbandyta, nepatirta, taigi, kad ir nedrąsiai, bet žengia žingsnius to nematyto ir neišgyvento gyvenimo link. Tačiau Kate Beckinsale šiame filme buvo visiškai bejausmė, nežinau, gal ji taip norėjo pavaizduoti, kaip atsiriboja nuo visko? Bet kad ir tie momentai prie baseino ar galop viena iš paskutinių scenų (kulminacinė) viešbučio kambary- jos mimika visiškai nieko nesakė apie tai, kaip ji jaučiasi, ką ji išgyvena.. Užtat Frances McDormand, vaidinusi Semo motiną, atliko vaidmenį tikrai įtaigiai. Iš jos veido buvo matyti visos emocijos, kurias ji išgyveno, kurias ji norėjo perduoti žiūrovui, galop- kitiems veikėjams. Jos charakteris išsiskyrė iš kitų, kurie buvo ganėtinai nykūs, o net jei ir nepasakydavo ko nors, kaip ir minėjau, viską buvo galima pajusti iš jos žvilgsnio, mimikos.

Filmas man visai patiko, nebuvo nuobodu, kėlė daug visokių jausmų: nuo teigiamų iki neigiamų, vietomis norėjosi šypsotis, vietomis- pykti.

Nuotaika filme vis niūrėjo ir tiesiog laukiau, kol galop visas tas burbulas sprogs. Taip, jis sprogo, ir tai buvo labai gerai, kadangi pagaliau sužadėtiniai pasišnekėjo ir išsakė savo jausmus. Bet visgi, pabaiga yra pernelyg neaiški, matyt buvo norėta, kad žiūrovas pats susikurtų tokią pabaigą, kuri jam priimtinesnė.

Filmas patiks tikrai ne visiems. 7/10

Rež.: Lisa Cholodenko, vaidina: Frances McDormand, Alessandro Nivola, Christian Bale, Kate Beckinsale, Natascha McElhone, 2002 m., JAV, 103 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: