Pradžia > Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone, Peter Weir > 334> The Truman Show / Trumeno šou

334> The Truman Show / Trumeno šou


Kaip gali būti nemačiusi šio filmo? – paklausė manęs neseniai viena draugė. O šiandien, po ilgų paieškų, nes vis nenusprendžiau, kokį filmą noriu pažiūrėti, galop akis užkliuvo už Trumeno šou.

Filmas yra apie tai, kaip eilinis ir niekuo, rodos, iš kitų neišsiskiriantis Trumenas suvokia, kad jį kažkas stebi ir reguliuoja jo gyvenimą. Pasirodo, visas jo gyvenimas- vienas didelis televizijos šou.

Galima, pradėsiu nuo blogų dalykų? Taigi, blogų dalykų buvo… Vienas vienintelis: bent jau mane šis filmas įtraukė ganėtinai negreitai, po kiek daugiau nei pusvalandžio. Net buvo noras išjungti, nes pagalvojau: ai, pabaigsiu kitąsyk. Bet džiaugiuosi taip nepadariusi, nes, žinodama save, nutuokiu, kad vargu, ar kada būčiau jį įsijungusi, kad pažiūrėčiau iki galo… Ir tokiu atveju būčiau padariusi didelę klaidą. Įdomumas prasideda tada, kai imama atvirai rodyti visa filmavimo grupė, o ir pats Trumenas ima suprasti, kas čia vyksta, nors visi aplinkiniai tai neigia. Nuo tada jau negalėjau atsitraukti.

Idėja- originali, dar niekad nematyta ir labai gerai išpildyta, tokia, kad po filmo (t.y. dabar) jaučiuosi tarsi kas nors per galvą maišu būtų trenkę. Įsivaizduokit, žiūrovai Trumeno gyvenimą stebi nuo pat jo gimimo, jau trisdešimt (ar panašiai) metų. Vadinasi, kai kurie žiūrovai su juo augo, brendo, seno. Tikrai neabejoju, kad, jei toks šou vyktų iš tikrųjų, atsirastų ne vienas ir ne du, kurie šį šou žiūrėtų. Kvailumas yra beribis, bet juk čia didelę reikšmę turi pinigai, apie kuriuos ir sukasi visas šis mūsų pasaulis. O kur reitingai, ten sukasi ir jie. Taigi, 24 h per parą, septynias dienas per savaitę Trumenas rodomas ekranuose. Žiūrovai taip susigyvenę su juo, kad išgyvena kartu visas jį apimančias emocijas, kilusias problemas, ,,serga“ už jį, vos tik iškyla bėda. Tačiau liūdniausia, kad daugelis nė nesusimąsto apie tai, kad su Trumenu elgiamasi blogai, kad yra tiesiog bjauru be žmogaus sutikimo visą jo gyvenimą pakeisti didžiuliu realybės šou, kad jį reikia išleisti iš sukurto pasaulio..

Buvau tiesiog priblokšta. Jau senokai išgyvenau šitiek daug įtampos: maždaug pusę filmo aš tiesiog žiūrėjau ir ,,sirgau“ už jį, pykau ant visų aktorių ir kūrėjų grupės, kurie reguliavo viską taip, kaip jiems patogu. Jim Carrey, šiaip jau geriausiai žinomas kaip komikas, filme parodė, kad gali puikiai atlikti ir draminį vaidmenį. Aišku, neišvengsime ir juokingų jo mimikų, kurios nuoširdžiai prajuokina. Nors juoko šiame filme ne tiek ir daug, bet smagiai nuteikia ir reklamos, įkištos į realybės šou (t.y. visi aplinkiniai tarsi natūraliai prieš ekraną parodo kokį nors daiktą/maisto produktą ar pan. ir dar jį visaip išgiria), kadangi šio šou nenutraukia netgi reklaminiai intarpai. Tie ,,pareklamavimai“ atrodo ypač nenatūralūs, tačiau, tikriausiai, jei tai vyktų ir su mumis, to nepastebėtume visiškai. Taip kaip ir Trumenas: jis viską ėmė tik tada pastebėti, kai jam kilo įtarimas, kad kažkas yra ne taip ir kad viskas primena realybės šou.

Aplinka, atmosfera, aktorių vaidyba, na, ir be abejo, apskritai visas siužetas- tikrai puikus. O jau pabaigoje iš viso buvau užgniaužusi kvapą..

Jei dar kas nematėt, būtinai pažiūrėkit.

8/10

Rež.: Peter Weir, vaidina: Jim Carrey, Laura Linney, Natascha McElhone, 1998 m., JAV, 103 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: