338> Carrie / Kerė


carrieŠiandien parsinešiau knygą ,,1001 filmas, kurį privalai pamatyti per savo gyvenimą“. Na, ir užkrėtė toji knyga mane, užsimaniau kokį senesnį filmą pažiūrėti. Ir kažkaip į galvą atėjo būtent šis (beje, jis paminėtas ir toje knygoje). Įdomumo dėlei galiu pasakyti, kad tai- pirmoji ekranizacija, pastatyta pagal kokią nors S. King knygą.  ,,Kerę“ skaičiau jau senokai, bet filmo vis neprisiruošdavau pažiūrėti, nes kažkodėl buvau nusiteikusi, kad nebus labai įdomus. Bet žinot, kaip būna: ne visada išankstinė nuomonė pasiteisina..

O filmas yra apie merginą Kerę, kuri yra nekenčiama mokykloje, o namuose amžinai kenčia karštligiškai tikinčios mamos priekaištus ir priekabes. Vieną dieną ji suvokia turinti magiškų galių. Negana to, ieškodama bibliotekoje informacijos apie tai ją užkalbina bendraklasis Tomis ir pasiūlo eiti kartu į išleistuves..

Ar žinot, kaip sunku, kai turinį jau žinai ir taip nelauki kurio nors ateinančio įvykio? Žiūrėdama šį filmą buvau visą laiką įsitempusi ir galvojau apie tai, kas neišvengiamai įvyks. Ir bent man jis labiau žiūrėjosi ne kaip siaubo filmas, o kaip drama. O pati, žvelgdama į Kerę, prisiminiau vieną bendraklasę, kuri buvo lygiai taip pat engiama.. Kodėl prisiminiau? Ogi todėl, kad Kerės elgesys, judesiai priminė ją. Sissy Spacek vaidino tikrai puikiai: ji sugebėjo labai gerai pereiti per tris filmo etapus, per tris savo personažo išgyvenamus skirtingus jausmus. Nustebino mane tikrai, nes, kaip ir minėjau, nesitikėjau, kad filmas bus toks geras, o čia, pasirodo, ir aktoriai surinkti geri, ir pats siužetas, atmosfera išpildyta puikiai. Tiek Sissy Spacek, tiek Kerės mamą vaidinanti Piper Laurie buvo nominuotos Oskarams už savo vaidmenis. Na, S. Spacek tikrai verta būtų statulėlės, o Piper Laurie man truputį perspaustai vaidino, nors šiaip jau ir S. Spacek kartais pernelyg tetrališkai ir netikroviškai reaguodavo, bet apskritai tai jos tikrai pasidarbavo puikiai.

Kaip ir minėjau, kadangi žinojau siužetą, su neramumu laukiau kulminacijos. Ir iš anksto netgi liūdėjau dėl kai kurių: juk buvo tokių, kurie visai nesusiję su tuo, kas įvyko, kurie nieko nežinojo ir visai nenorėjo, kad taip įvyktų. Tad man jis ne kiek baisus, o kiek liūdnas filmas.

Kadangi ,,Carrie“ yra pakankamai senas filmas, tai kiek keistokai man žiūrėjosi vyrukai, ypač jų išleistuvių kostiumai. Jau tiek daug visokių paraukimų, karbatkų ir pan.. Labai keistai atrodė.

Beje, dar galiu pagirti muziką. Styginiai intrumentai tikrai labai tinka tokio žanro filmams, gaila, kad naujuose tokia muzika nebepasirenkama..

Na, ir galop truputį informacijos: kitamet pasirodys nauja ,,Kerės“ ekranizacija. Ir aš jos tikrai laukiu.

8/10 .

Rež.: Brian De Palma, vaidina: Sissy Spacek, Piper Laurie, Amy Irving, William Katt, John Travolta, 1976 m., JAV, 98 min

Siūlau trailerio nežiūrėti, nes papasakota viskas..

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. 21 rugpjūčio, 2015 5:17 pm

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: