Pradžia > Donna Reed, Frank Capra, James Stewart > 341> It’s a Wonderful Life / Nuostabus gyvenimas

341> It’s a Wonderful Life / Nuostabus gyvenimas


imageIlgokai jis ,,išgulėjo“ mano kompiuteryje. Ir laiką radau, matyt, labiausiai tinkamą šiam filmui žiūrėti: juk iki Kalėdų ne tiek ir daug teliko, o šiame filme žiemos apstu, o svarbiausias ir didžiausias stebuklas įvyksta būtent Kalėdų vakarą.

Džordžas Beilis visą gyvenimą paskyrė Bedvord Folso gyventojams, kur ir gyveno nuo pat gimimo. Nors jis visą laiką svajojo aplankyti daug šalių, tačiau taip ir negalėjo to padaryti dėl pinigų trūkumo. Dirbdamas savo tėvo įkurtoje kompanijoje jis savo svajones paslėpė giliai giliai, tačiau vis užgriūvančios problemos verčia jį susimąstyti, ar jis apskritai reikalingas šiam pasauliui..

Galvojau, kaip čia tą anotaciją parašyti, nes nepatinka man, kad daugelis puslapių pamini kulminacinę dalį, nes, pavyzdžiui aš, žinodama ją, galvojau, kad nuo pradžių tai ir įvyks, o pasirodo- čia tik pati kulminacija, likus ne tiek ir daug laiko iki filmo pabaigos.

Bet, nors ir žinojau aš kulminaciją, nuo to, nemanau, kad kas pasikeitė. Iš tikrųjų, tai kiek ir prisibijojau jo, galvojau: klasika, gal nesuprasiu to ar ano, bus sudėtinga žiūrėti ir pan., bet tie visi spėjimai nepasitvirtino, nes filmas įtraukė nuo pat pradžių. Kaip gali nepatikti humoras, kuris taip skiriasi nuo dabartinių.. Ne, jokių ten intektualių juokelių nėra, viskas paprasta ir atrodo taip nuoširdu, kad taip ir norėjosi šypsotis ar netgi garsiai juoktis vietomis. Yra keli ir liūdnesni momentai, tačiau visumoj tai be galo šiltas ir mielas filmas. Patiko man aktoriai (Donna Reed kokia graži!), jų vaidyba, kuriamos situacijos. Visiškai nenuobodžiavau, laikas pralėkė labai greitai. Ir netgi gaila buvo, kai pradėjo eiti titrai, nes pabaiga- nuostabi. Na ir kas, kad nuspėjama ir gal net banali- šiam filmui būtent tokia ir yra tobula pabaiga.

Tikrai rekomenduoju. 9/10

Filmas nominuotas 5 Oskarams. imdb Top 250 šiuo metu filmas užima 30-ąją vietą.

Rež.: Frank Capra, vaidina: James Stewart, Donna Reed, 1946 m., JAV, 130 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: