362> Saw II / Pjūklas II


saw-ii---the-needle-pit-swan-diveŠiandien vėl užsinorėjau siaubo filmo, tik tokio, kaip aš vadinu, gyvenimiško, kad būčiau garantuota, jog jokie vaiduokliai tikrai nelįs iš kampų. Na, ir po ilgų ieškojimų prisiminiau seną gerą ,,Pjūklą“: nesu mačiusi trijų (po šio peržiūros šis skaičius sumažėjo iki dviejų) dalių, negana to, visos kaip tik eina iš eilės (antra, trečia ir ketvirta dalys), todėl nebuvo sunku išsirinkti, kurią iš jų žiūrėti.

Detektyvas Erikas Metjusas suranda žudiko maniako, pasislėpusio už Pjūklo (jigsaw) slapyvardžio, slėptuvę. Tačiau planuotas suėmimas sujaukiamas, kai išsiaiškinama, jog Eriko sūnus tuo momentu su dar keliomis aukomis yra įkalinti Pjūklo spąstuose.

Pjūklo filmai (ar bent jau pirmoji dalis) įrašyta į kiekvieno siaubo filmų mėgėjų ,,must see“ sąrašą, o taip yra tikrai ne veltui, aš pati sakau, kad net ir siaubo nemėgėjai bent jau pirmąją dalį tikrai turi pamatyti. Joje nėra nė trečdalio tiek šlykštumų kiek kitose, o pati filmo idėja parodoma ne ką blogiau. Juk siaubo filmui 7,7 – gan didelis vertinimas imdb puslapyje, o būtent tokį pirmoji dalis ir turi. Antroji dalis- dar irgi nepažeria labai daug šlykštumų, nors.. Iš kitos pusės, jų pakankamai, kad net norėtųsi akimirkai nusisukti, kol neberodys baisybių. Jau kažkada aprašinėdama septintąją dalį buvau rašiusi, kad tokie filmai man nėra baisūs, greičiau šlykštūs ar nemalonūs.

Didžiausias filmo pliusas, koks tik begali būti tokiam filmui, yra tai, kad čia absoliučiai geras ir pilnas įtampos bei laukimo siužetas, dėl kurio visi žiaurumai nusikelia į antrą planą ir tampa visiškai nebesvarbūs. Tiesiog neįmanoma atsitraukti nuo ekrano, nes negalima nuspėti, kaip viskas pasisuks ir tuo labiau, kaip viskas baigsis. Aišku, kad eigoje mažės išgyvenusiųjų- ir taip aišku, toks kiekvieno filmo-išlikimo tipinis bruožas, bet klausimas: kada, kaip ir kas bus toliau.. Čia veikia vien išgyvenimo faktorius, kiekvienas elgiasi taip, kaip pats išmano, nes ir pati filmo idėja yra: ką darytum, kad išsaugotum gyvybę, kiek tau svarbus tavasis gyvenimas?

Tik gaila, kad nemačiau šių dalių prieš žiūrėdama 5-7 filmus, kadangi tuomet būtų buvę mažiau klaustukų. Ir visai nenustebčiau, jei įsivažiavusi į šią seriją peržiūrėčiau ir jau matytas dalis, nes kaip ir minėjau, toji įtampa, kuri kuriama- tiesiog puiki.

8/10

Rež.: Darren Lynn Bousman, vaidina: Tobin Bell, Shawnee Smith, Donnie Wahlberg, Emmanuelle Vaugier, 2005 m., JAV, Kanada, 93 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: