Pradžia > Matt Damon, Steven Spielberg, Tom Hanks > 363> Saving Private Ryan / Gelbstint eilinį Rajeną

363> Saving Private Ryan / Gelbstint eilinį Rajeną


Tom Hanks in a scene from SAVING PRIVATE RYAN, 1998.Jau antra diena, kai užsinoriu siaubo filmo. Ir žinot, klausimas retorinis: argi Saving Private Ryan nėra siaubo filmas? Juk jis yra siaubingesnis už bet kokį šiam žanrui priskiriamą filmą. Tai karas- niokojantis viską, ką papuola ir labiausiai paliečiantis būtent karius. Įtikinamą ir realistišką karo mūšio vaizdą mums piešia garsusis režisierius, labiausiai ir pasižymėjęs istorinių filmų sferoje, Steven Spielberg.

Ir, nors pirmasis pusvalandis atrodo gan chaotiškas, kadangi visi aplink tik šaudo, slepiasi, sprogdina, greitai atsiranda siužetinė linija: JAV armijos vadas sužino, kad tą pačią dieną viena moteris gaus tris telegramas apie savo trijų sūnų žūtį. Ketvirtasis sūnus- vis dar fronte. Nenorėdami, kad motina netektų ir ketvirtojo, pasiunčiamas būrelis karių surasti eilinį Rajeną ir išsiųsti jį namo.

Ar vieno žmogaus gyvybė svarbesnė už kelių kitų? Kuo jis geresnis už kitus, kariaujančius fronte? Kuo jo mama tokia ypatinga, kad turi sulaukti sūnaus, kai kitos net ir turėto vienintelio nesulauks?.. Tokie klausimai keliami filmo eigoje, nors, be abejo, apimamos ir tokios temos kaip karo beprasmiškumas, žiaurumas, žmogiškumo išnykimas, draugystė, pasiaukojimas, drąsa ir t.t. Sudėtingas filmas tiek savo tematika, tiek pateikimu. Kone visą laiką rodomas mūšio laukas, kuriame pavojus slypi už kiekvieno lauko ir tik kartą jie sugebėjo nors trumpam atsipalaiduoti besiklausydami liūdnosios Edith Piaf. Tos scenos buvo tikrai liūdnos… Nors pastarųjų scenų tikrai nemažai, bendros niūrios nuotaikos neišsklaidė ir pavieniai juokeliai, kurie kad sugebėdavo prajuokinti, bet ir atnešdavo suvokimą, kad tie pokštavimai, pasijuokimai- tik noras trumpam užsimiršti, nors to padaryti tiesiog neįmanoma..

Iš tikrųjų, tai iš vienos pusės, šis filmas sukėlė įvairiausių jausmų, bet dabar visko išsakyti tiesiog negaliu, nes tiesiog tuščia galvoje pasidaro, kai noriu suregzti normalų sakinį. Tad galiu pasakyti, kad tai tikrai vienas geriausių karinių filmų, kurį tikrai rekomenduoju pažiūrėti, o tos trys valandos praėjo visiškai nepastebimai.. Puiki Tom Hanks vaidyba (už ją buvo nominuotas Oskarui), realistiškai sukurta atmosfera ir nepaliekantis abejingų siužetas. O jei kam padės apsispręsti, tai galiu pridurti, kad filmas laimėjo penkis Oskarus ir dar šešiems nominuotas, o šiuo metu imdb Top 250 šis filmas užima 38-ąją vietą.

9/10

Rež.: Steven Spielberg, vaidina: Tom Hanks, Matt Damon, 1998 m., JAV, 169 min

  1. 30 sausio, 2013 11:06 am

    kiek tu daug filmų žiūri, nespėju skaityt įrašų :)) norėčiau ir aš tiek laiko rast jiems :).. o šitas tai man irgi vienas geriausių kada nors matytų karinių filmų. man rods, šio filmo dėka ir įsimylėjau Hanksą 🙂

  2. 3 vasario, 2013 3:39 pm

    Tai čia tik per sesiją tiek… Nujaučiu, kad greitai vėl nebegalėsiu tokiais tempais žiūrėti 🙂 O Hanksas geras 🙂

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: