Pradžia > Michael Haneke, Susanne Lothar, Ulrich Mühe > 371> Funny Games / Pakvaišę žaidimai

371> Funny Games / Pakvaišę žaidimai


funny-games2007-ųjų versiją jau buvau mačiusi seniau, tačiau kaip tik neseniai užsinorėjau pažiūrėti ir pirminį variantą. Abu variantai režisuoti to paties režisieriaus, tik tiek, kad naujesnis yra holivudinis (t.y. su holivudiniais aktoriais, anglų kalba), tuo tarpu ši versija priklauso Austrijai ir kalbama būtent vokiečių kalba.

Šeima atvyksta paatostogauti, bet tuomet pasirodo du jauni vaikinai, kurie laiko juos jėga kambaryje ir verčia žaisti sadistinius ,,žaidimus“.

Kai žiūrėjau naujesnę versiją, galvojau, kad jau niekas kitas geriau tų dviejų psichopatų taip negalėtų suvaidinti kaip parinktieji aktoriai, tačiau nuomonę teko pakeisti žiūrint šį filmą, kadangi ir čia psichopatus vaidina neįtikėtinai įtikinamai.

Siužete nepastebėjau jokių neatitikimų su senąja versija, taigi, žinojau, kaip viskas baigsis, tačiau nuo to žiūrėti buvo ne ką mažiau nuobodu, o įtampa buvo tokia pat sunkiai pakeliama. Rodos, visai abejingi tam, ką daro, du jaunuoliai, sužeistas vyras, praradęs teisę kaip šeimos vyras ginti savo šeimą (taigi, nejučia žlugdomas jo pasitikėjimas savimi), moteris, priversta plėšytis tarp noro bėgti ir apsaugoti savo sūnų bei vaikas, negalintis nieko padaryti, nes paprasčiausiai tam yra per mažas.. Tikriausiai būsiu nepopuliari pasakydama, kad visgi Naomi Watts man labiau patiko, šiame filme vaidinanti aktorė man buvo kiek atgrasoka, net nežinau kodėl.. O šiaip jau visa kita patiko ne ką mažiau nei vėlesnėje versijoje, bet tikrai negalėčiau pasakyti, kad tas ar anas buvo geresnis, man jie tikrai lygiaverčiai.

Beje, šiam filmui būdinga tai, kad veikėjai (tiksliau- abu jaunuoliai) mėgo atsisukti į kamerą ir kalbėti mums- žiūrovams. Ir tai tikrai labai tiko šiam filmui, netgi pridėjo komiškumo.

Be abejo, rekomenduoju, ypač kam patinka įvairūs psichologiniai filmai, nes šiame būtent daugiausiai ir žaidžiama būtent psichologiniais dalykais, nors aišku, šiek tiek neapsieinama ir be smurto.

P.S. buvau truputį šokiruota, peržiūrėdama pagr. veikėjų profilius imdb puslapyje. Pasirodo, Susanne Lothar ir Ulrich Mühe buvo susituokę ir dėl to tikrai nieko blogo nematau, tačiau svarbiausia tai, kad jie- jau mirę. U. Mühe mirė 2007-aisiais, o S. Lothar 2012-aisiais, jų mirtis jungia tas pats mėnuo, tik vienas mirė viena diena vėliau..

8/10

Rež.: Michael Haneke, vaidina: Susanne Lothar, Ulrich Mühe, 1997 m., Austrija, vokiečių k., 108 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: