372> Following


Following-1998-NolanPalyginimui: paskutinis Christopher Nolan filmas The Dark Knight Rises turėjo 250 000 000 dolerių biudžetą, tuo tarpu pirmasis – Following – teturėjo 6 000 dolerių. Skirtumą jaučiate, tiesa? Tačiau svarbiausia tai, kad man, kaip žiūrovei, visai nesijautė biudžeto mažumas (nors be abejo, kažkam tikrai tai jausis) ir manau, kad tikrai ne kiekvienas režisierius sugebėtų už tokius pinigus susukti tikrai dėmesio vertą filmą.

Jaunas rašytojas semiasi įkvėpimo sekiodamas nepažįstamus žmones. Kartą dėl šio savo pomėgio jis susipažįsta su vagimi, kuris nusprendžia atskleisti savo užsiėmimo ypatybes.

Veikėjų- labai mažai. Trys pagrindiniai, o visi kiti- fonas arba ne tiek svarbūs, kad apskritai būtų paminėti. Be abejo, aktoriai nežinomi (matyt dėl biudžeto), tačiau tai- visai ne problema, nes susitvarkyta su vaidmenimis buvo tikrai gerai.

Filmo trukmė gan neįprasta (69min), tačiau, kaip bebūtų keista, per tiek laiko viskas buvo atskleista, siužetas- visiškai nesuspaustas ir tikrai nesinorėjo kitokios trukmės, nes, rodos, visai nieko netrūko, nebuvo jokių bereikalingų detalių, nukrypimų, visko tiek, kiek būtina, kad būtų atskleista tema ir veikėjų elgesys bei jo priežastys. Yra šokinėjimo laike: rodomi tai praeities įvykiai, tai dabartis, todėl reikia žiūrėti ganėtinai atidžiai. Pabaiga- tiesiog puiki ir kiek pribloškianti (nors atėjus kulminacijai tikėjausi kažko panašaus, bet vis tiek nefaina toji pabaiga..), na, o patį filmą galėčiau pavadinti labai gerai sukaltu.

Rekomenduoju. 8/10

Rež.: Christopher Nolan, vaidina: Jeremy Theobald, Alex Haw, 1998 m., Didžioji Britanija, 69 min

Beje, rekomenduoju pažiūrėti trumpametražį ir apskritai pirmąjį oficialų Christopher Nolan darbą ,,Doodlebug“, kurį visą galėsite pažiūrėti žemiau. Sukurtas 1997 m. Jame pagr. vaidmenį atliko irgi Jeremy Theobald. Filmukas keistas ir, pripažinsiu, nesitikėjau nieko panašaus. Bet įdomus.

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: