Pradžia > Andrea Arnold, Katie Jarvis, Michael Fassbender > 390> Fish Tank / Akvariumas

390> Fish Tank / Akvariumas


Fish-Tank-Image-1Dar vienas filmas, kurį ruošiausi žiūrėti nesyk, bet vėlgi paskutinę minutę persigalvodavau. Apskritai, nežinau kodėl, bet buvau susidariusi nuomonę, kad tai filmas apie paskendusią depresijoje merginą, kurią naujasis mamos draugas pakeis į gerąją pusę… Matyt prabėgę metai (kadangi filmu susidomėjau vos jam pasirodžius) kiek iškreipė atminty likusią anotaciją… Nors kita vertus, tikroji anotacija yra labai panaši: taigi, filmas yra apie penkiolikametę Mią, kurios gyvenimas pasikeičia, kai į namus mama atsiveda naująjį savo draugą Konorą.

Mia gyvena tokioje šeimoje, kurią, manau, būtų galima laikyti asocialia. Mama nevengia naujų pažinčių ir nevengia savo draugėms minėti, kad vyras reikalingas tik vienam dalykui, o Konoras tai daro netgi labai gerai. Neatrodo, kad ji kur nors dirbtų, todėl visiškai nekeista, kai Mia amžinai kaulija pinigų iš naujojo motinos draugo, tačiau klausimas: apskritai, iš ko šeima gyvena? Mia, kiek tik įmanoma, maištauja, neturi draugų, dažnai ,,pabėga“ į apleistą butą, kuriame gali pabūti niekieno netrukdoma su savimi, šokti pagal patinkančią muziką ir taip išsilieti. Tiesa, bent jau man jos šokiai atrodydavo ganėtinai vangūs ir netgi nepavadinčiau to išsiliejimu, nes iš veikėjos nesklinda jokia energija, panirimas į klausomą muziką. Be abejo, tikriausiai nereikia minėti, kad ir pagurkšnoti alkoholio mergina nevengia. Tik gal kiek keista, kad mama, pati to nevengianti ir rūkanti kaip kaminas, matyt to neleidžia savo dukrai, nes ji visuomet tai daro slapta. Atskiros kalbos verta ir mažoji sesutė Tailer, kuriai vos aštuoneri ir kuri yra puiki ,,išmokimo stebint“ pavyzdys. Nevengianti žodžio bitch ir juo besisvaidanti, kada tik yra priežastis ar noras, šalta, nerodanti jokios meilės ar prisirišimo, grubi ir pikta- lygiai tokia pati kaip sesuo ir mama. Numanau, kad ne man vienai įstrigo scena, kurioje ji su drauge tyso ant žemės (o gal ant lovos?), žiūri televizorių, rūko ir vartoja alkoholį, o jų manieros atrodo kaip būtų nusižiūrėtos nuo suaugusiųjų.. Baisu. Nors turiu pripažinti, kad Tailer įnešė šiam filmui spalvų, nes dažnai kad jau suskeldavo ką nors, tai net balsu norėjosi juoktis.

Tad į tokią šeimyną ateina Konoras. Mia susižavi juo nuo pat pradžių, o Konoras savo elgesiu tik dar labiau skatina ją pasitikėti juo. Žiūrint iš šalies jis atrodo paslaugus, šeimyniškas, pasiryžęs padėti, turintis humoro jausmą, laisvas, vyriškas, o Miai juk labiausiai ir trūko sienos, už kurios galėtų pasislėpti, žmogaus, kuris ją suprastų ir pagelbėtų. Todėl beliko laukti, kol jų bendravimas pasieks aukščiausią tašką (hm, koks jis tikriausiai nereikia paminėti). O tas laukimas buvo toks ilgas… Ir ilgas ne ta prasme, kad aš siaubingai norėjau, kad kuo greičiau tai įvyktų, bet todėl, kad iš tiesų filmas yra pernelyg ištemptas, pamenu, kai pažiūrėjau, kiek jau laiko praėjo nuo peržiūros pradžios, net nusistebėjau, kad buvo praėjusi tik valanda (taigi, pusė filmo), kai man jau rodės, kad žiūriu tikrai kur kas ilgiau. Mią vaidinanti aktorė man nepaliko jokio įspūdžio, norėjosi daugiau jausmo, įsijautimo, nors suprantu, kad ji neturėjo būti tokia kaip jos motina: Mia daugiau intravertiškas žmogus, kur daugelis emocijų taip ir lieka viduje, tačiau vis tiek kažkaip kitaip reikėjo tą parodyt.. Tuo tarpu Michael Fassbender toks vaidmuo tiko, nors kita vertus, klausimas, kas jam netiktų?.. Kaip tik skaičiau vieną komentarą, kuriame šis jo vaidmuo pavadintas chameleonišku, tam visiškai pritarčiau. Ir dėl to suvaidinti tokį vaidmenį, manau, tikrai yra sunku, bet M.F. su tuo tikrai susitvarkė (tikriausiai nenustebinau tokiu pareiškimu…).

Ir nors su nuotaika, pateikimu susitvarkyta pakankamai gerai, net ir pabaiga pasirodė pusė bėdos, bet neskaitant lėtumo, Katie Jarvis ne itin sužavėjusios vaidybos, siužete vietomis man irgi šio bei to trūko…

Šiaip jau primena An Education.

6/10

Rež.: Andrea Arnold, vaidina: Katie Jarvis, Michael Fassbender, 2009 m., Didžioji Britanija, Olandija, 123 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: