405> Drive / Važiuok


Drive-7Šis filmas sukosi galvoje visą savaitę, nuo pat tada, kai pažiūrėjau The Place Beyond The Pines. Aišku, pasižymėjusi tarp norimų jį buvau seniai, bet vis kai tik pagalvodavau, kad reiktų pažiūrėti, kažkas vis atstumdavo.. Gal kontraversiškos nuomonės?.. Vieniems šis filmas ,,wow“, tuo tarpu kitiems- visiškas niekalas. Tai kaip ten yra iš tiesų?

R. Goslingas vaidina vyruką, dirbantį mechaniku, o laisvu laiku- kaskadininku bei vairuotoju, padedančiu padėti nusikaltėliams iš įvykio vietos. Pažintis su kaimyne bei jos vyru prišaukia tikrą bėdą..

Pirma mintis, šovusi į galvą po filmo, buvo ta, kad greičiausiai po kiek laiko šio filmo siužetas išdils iš atminties, tačiau atmosfera- išliks. Tikriausiai nemažai žiūrėjusių pagalvojo, kad filmas ištemptas ir pernelyg dažnai tylima. Taip, buvo momentų, kai galvojau: šnekėkite ką nors, negi taip ir tylėsite?.  BET. Tas lėtumas ir momentai, kai veikėjas nei kalba, nei ką nors daro, visumoje man patiko. Tai padėjo sukurti ypatingą atmosferą, ramybė sklido viso filmo metu, nepaisant to, kas jame vyko.

Po šio filmo, be abejonės, R. Goslingo figūra dar labiau pradėjo šviesti Holivude, o striukė, su kuria jo personažas buvo beveik visą laiką, kiek teko girdėti, pasidarė labai populiari, nes nemažai gerbėjų norėjo tokią įsigyti. O kiek teko matyti visokių demotyvacijų, gif’ų ir pan. su gerbėjų verksmais, kad jis nusipelnė Oskaro už šį vaidmenį.. Todėl tikėjausi iš jo tikrai nemažai. Na, ir ką galiu pasakyti.. Turi jis charizmą, žavesį ar kaip pavadinti tai, kad net nieko nedarydamas sukelia teigiamas emocijas, bet šį kartą man jis toks vienodas pasirodė, nemačiau nieko ypatingo jo vaidyboje, jau minėtame ir neseniai aptartame TPBTP per daug trumpesnį laiką jis sugebėjo mane daug labiau sužavėti. Nors nesakau, kad labai labai nepatiko, tiesiog tikėjausi daugiau. Buvo malonu pamatyti ir Carey Mulligan, kuri šiam filmui tiko vien todėl, kad visada iš jos sklinda nenusakoma ramybė.

Kalbant apie siužetą ir jo pateikimą, tai patiks tikrai ne kiekvienam. Tie, kas tikisi veiksmo filmo (tą kaip ir žada vien pavadinimas, posteriai ir pan), liks tikriausiai nusivylę, nes jo išties labai mažai, gal tik į antrą pusę jo padaugėja, veiksmas pasisuka kita linkme nei eita iki tol, žiūrėti tampa su kiekviena minute įdomiau, nes neaišku, kuo visa tai baigsis (nors likus maždaug pusvalandžiui pabaigą atspėjau..). Automobiliai, greitis- visa tai pateikiama kiek kitaip nei ligi šiol ir tai, manau, ir yra stiprioji šio filmo pusė, išskirianti jį iš kitų panašaus siužeto filmų. Muzikinis takelis puikus, nerėžiantis ausies ir gerai ,,įsipaišantis“. Apskritai, kadangi mano išankstinė nuomonė buvo kiek neigiama ir spėjau, kad nelabai patiks jis man, bet buvau nustebinta, nes pasirodė nė kiek nenuobodus. Tos ramybės šiame beprotiškame pasaulyje mums tikrai reikia, tad toks filmas- puiki atgaiva, kurią kelissyk sudrumstė gan žiauroki ir netikėti vaizdai..

Tikiuosi, iš to, ką parašiau, supratote, kad man patiko ir rekomenduoju, jei dar yra tokių, kurie nematę jo. Nesitikėkit šedevro ir tuomet gal tikrai liksite nustebinti.

8/10

Rež.: Nicolas Winding Refn, vaidina: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, 2011 m., JAV, 100 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: