Pradžia > Camille Keaton, Meir Zarchi > 408> I Spit on Your Grave / Day of the Woman / Spjaunu ant tavo kapo

408> I Spit on Your Grave / Day of the Woman / Spjaunu ant tavo kapo


i spit on your grave (3)1978-ųjų siaubo filmas, kurio remake’as mus pasiekė 2010-aisiais (pažiūrėjau jo trailerį ir galiu pasakyti kad apart pačios idėjos panašumų nelabai radau), o antroji dalis žadama šiemet. Hm, tiesą pasakius nelabai įsivaizduoju, ką toje antroje dalyje berodyti, nebent kita mergaitė, kiti prievartautojai, o visa kita- tas pats?..

Dženifer iš didmiesčio atvyksta į užmiestį, kur įsinuomoja atokiai esantį namelį, kad galėtų niekieno netrukdoma rašyti romaną. Vietiniai vyrukai iš karto susidomi mergina, dar labiau juos užkaitina jos pomėgis degintis hamake prie upės ar plūduriuojant valtyje. Taigi, neilgai trukus Dženifer pakliūva į keturių vyrų rankas… Tačiau mergina nė nesiruošia taip visko palikti.

Tai filmas iš šlykštukų serijos. Visai nekeista, kad jis buvo uždraustas ne vienoje šalyje, nes apskritai sunku patikėti, kad aštuntajame dešimtmetyje galėtų rodyti tokį filmą. Pradžia- gan lėta, nieko pernelyg nevyksta, nors nuo pat pradžių net nežinant siužeto galima numatyti, kaip viskas pasisuks: mergužėlė elgiasi ganėtinai laisvai, nė dėmesio nekreipia į vyrukus, kurie jai deginantis ar net būnant namie švilpauja ir visaip kitaip rodo susidomėjimą, kuris net žiūrovui turėtų atrodyti labiau atgrasus nei malonus. Po įžangos ateina pirmasis filmo etapas, kuris ir tęsiasi daugiau nei pusę filmo- prievartavimai bei kankinimai. Iš tikrųjų, viskas vyko pernelyg ilgai, bet gal taip ir buvo norėta sukelti žiūrovui neigiamus jausmus? Na, o likus maždaug pusvalandžiui prasidėjo keršto etapas, kuriame pasireiškė visas rašytojos išmanumas ir fantazija. Pastebėjau, kad seniau bent jau pasistengdavo sukurti įdomesnius žudikų charakterius, o ne tai, kad ,,jie prievartauja ir tiek, o koks jų charakteris niekam nesvarbu“, netgi, kaip būtų keista žinant tematiką, buvo ir linksmų momentų. Gal jau kartosiuosi, bet man ta ,,senoviška atmosfera“ labai patinka, ir nė nesvarbu, kad jokio baisumo nėra, niekas ten netikėtai neišlenda, jokių staigių judesių, kurie taip būdingi šių laikų filmams. Bet visi žiaurieji momentai palieka tikrai blogą jausmą. Nors visumoje man labai prailgo šis filmas, realiai gal ir valandos būtų užtekę viskam parodyti, pavargau bežiūrėdama.

Šlykštukų mėgėjams rekomenduoju, nors man pačiai ir ne itin patiko. 5/10

Rež.: Meir Zarchi, vaidina: Camille Keaton, 1978 m., JAV, 101 min

Kam dėti trailerį, jei yra visas filmas? 🙂 Tik prieš žiūrėdami prisijunkite prie google paskyros, kad parodytumėte esantys vyresni nei 18, o tai neleis žiūrėti.

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: