418> Se7en / Septyni


seven2Du žmogžudysčių skyriaus detektyvai desperatiškai medžioja paslaptingą maniaką, žudantį savo aukas pagal septynias didžiąsias nuodėmes.

Tai vienas tų filmų, apie kuriuos esu girdėjusi begalę gerų atsiliepimų, taip pat, pasižymi itin geru imdb balu- to visiškai pakanka, kad dažniausiai įsinorėčiau pamatyti konkrečią kino juostą, o svarbiausia, kad ne visada net ir pasidomiu, apie ką jis. Bet paprastai pastarasis aspektas nėra labai svarbus.

Taigi, tai detektyvas/trileris, kurio centre- du detektyvai. Vienas iš jų- į pensiją ketinantis išeiti ir itin akylas pareigūnas, o kitas- jaunas, tačiau užsispyręs detektyvas, kuris ir paskirtas į šią vietą, kad pakeistų senąjį kolegą. Tačiau užėjus susijusių žmogžudysčių bangai visokios pensijos užmirštamos, nes suvokiama, kad tiesiog būtina nors iš po žemių iškapstyti žudiką. Dvi valandos filmo praeina tikrai greitai, nuobodžiauti netenka nė minutei ne tik dėl įdomaus žudiko braižo, bet ir įdomių charakterių bei talentingų aktorių. Įtampa išlaikoma pakankamai neblogai, o finalas- ne toks ir tikėtas (tiesa, kai jau viskas artėjo finišo link, nuspėti buvo galima viską). Net ir žudikas maniakas pavaizduotas labai įdomus. Tad padirbėta su filmu tikrai iš peties.

Tačiau tačiau tačiau. Nelikau absoliučiai nustebinta ar pakerėta, gal kad tikėjausi gerokai daugiau? Nors, kaip minėjau, filmas tikrai kokybiškas ir turintis nemažai pliusų, bet visumoje nėra įsimenantis..

Tad rašau 7/10

Filmas nominuotas Oskarui, o imdb Top250 užima 22 vietą.

Rež.: David Fincher, vaidina: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, 1995, JAV, 127 min

Reklama
 1. 2du
  gegužės 28, 2013 6:24 am

  “Nelikau absoliučiai nustebinta ar pakerėta“

  Butu smalsu suzinoti jusu nuomeme… tai buvo zmogzudyste ar savizudybe ??? 🙂

  • Filmų vakaras
   gegužės 28, 2013 10:49 am

   O man kyla klausimas: kur jūs matėte savižudybę? Nes man ši sąvoka siejasi su veiksmu, kurį žmogus atlieka pats sau. Tuo tarpu čia įvyko žmogžudystė, nesvarbu, kad auka pati troško savo mirties ir tikėjosi, kad tai įvyks (kitu atveju nebūtų visiškai užbaigtas jo planas)

 2. 2du
  gegužės 28, 2013 1:13 pm

  Keista kad Jus nematete 🙂
  Nes viska ka parasete taip kaip ir buvo “7“ 🙂

  Norint nusizudyti visa tai reikia juk suplanuoti . Virve is dangaus gi nenukrenta savizudziams. O tam veiksmui (savizudybei) reikia plano, bei realizacijos(veiksmo). Beje jis netrosko savo mirties o ja suplanavo, mano kukliu supratimu tai du skirtingi dalykai.
  Ir jei nebuvo 1.5 is dvieju kodel tai turi buti savizudybe ??? :)))

  • 2du
   gegužės 28, 2013 1:15 pm

   pataisau paskutini sakini 😀

   Ir jei nebuvo 1.5 is dvieju kodel tai turi buti zmogzudyste ??? :))

   • Filmų vakaras
    gegužės 28, 2013 7:05 pm

    Gal per drąsiai išsireiškiau, sakydama ,,troško“. 🙂 Taip, jis ją suplanavo, o savižudžiai taip pat apgalvoja (aišku, išimčių pasitaiko), kaip nusižudys. Ir, kai dabar pagalvojau, yra savižudžių, kurie puola po traukiniu ar automobiliu- tad šiais atvejais prie to kaip ir prisideda kiti žmonės, kurių tikrai nevadinčiau žmogžudžiais. Tačiau šie žmonės neturi kito pasirinkimo, jie galbūt nebesugeba sustabdyti savo transporto priemonės (ar ko kito, tik dabar nesumąstau kitokių nusižudymo atvejų), tuo tarpu Deividas turėjo pasirinkimą: jis galėjo nežudyti, o perduoti teisėsaugai…
    Na, o paskutinį jūsų klausimą skaičiau kelissyk, bet žinokit dėl kažkokių priežasčių taip ir nesupratau: ką žodžiais ,,1.5 is dvieju“ norėjote pasakyti?

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: