Pradžia > Ally Sheedy, Anthony Michael Hall, Emilio Estevez, John Hughes, Judd Nelson, Molly Ringwald > 422> The Breakfast Club / Pusryčių klubas

422> The Breakfast Club / Pusryčių klubas


the_breakfast_club_2Turiu būti dėkinga Pitch Perfect, kuris ir paskatino mane pagaliau pažiūrėti 1985-ųjų filmą, kuriame rodomi penki visiškai iš skirtingų socialinių grupių paaugliai, kurie už tam tikrus padarytus nusikaltimus atidirbti šeštadienį visą dieną mokykloje sėdint vienoje patalpoje ir rašant rašinį apie tai, kokius save įsivaizduoja. Tačiau rašinio rašymas niekam pernelyg nerūpi ir lėtai pralaužiant ledus bei kalbantis pamatoma, kad iš tiesų jie labai panašūs..

Puikus filmas, kurį tiesiog būtina pamatyti kiekvienam paaugliui. Nors jis bus įdomus ir vyresniems, ypač tėvams, kad nors kiek geriau pamatytų, kiek daug vaiko gyvenimo priklauso nuo auklėjimo, kad ne viskas, kas iš pažiūros auksu žiba, iš tiesų turi ir auksinį vidurėlį. Kas slepiasi po populiariausios merginos, ,,princesės“ , galinčios pasigirti turtingais tėveliais, kauke? O kaip jaučiasi ,,moksliukas“ ,,geriausias mokyklos sportininkas“, ,,keistuolė“ ir ,,nusikaltėlis“?. Ar iš tiesų kurio nors gyvenimas yra geresnis ar blogesnis už kito? Taip, galbūt vienas gali džiaugtis tuo, kad visuomet gauna viską, ko tik užsinori, tačiau ar tai reiškia nepriklausomybę, saviraišką, tėvų meilę ir atidumą? Tuo tarpu kitas, kuris rodo, kaip jam iš tiesų ant visko nusispjaut, iš viso nežino, kuo derėtų jam pasigirti, nes viskas, ką mato, tai visiškai nekreipiančius dėmesio ir išgeriančius tėvus, nepriteklių ir tiesiog tamsią ateitį, nes greičiausiai nueis šunkeliais kad ir kaip to nenorėtų, bet tiesiog neturintis pasirinkimo.. Ir taip toliau būtų galima pasakyti apie kiekvieną iš jų. Nėra čia jokios didelės kulminacijos, veiksmo taip pat- juk viskas pagrinde vyksta vienoje patalpoje, žiūrovas stebi paprasčiausiai bendraujančius, konfliktuojančius paauglius, jų atsivėrimą. Šie penki iki tol visiškai nepažįstami žmonės tampa draugais vienai dienai- ar toliau jie bendraus? Aš pritarčiau Kler nuomonei.. Apskritai, kiek teisingų minčių išsakyta, kaip tikroviškai visa toji situacija atrodė ir veikėjai bei jų gyvenimai: tokie savi ir puikiai įsivaizduojami.

Puikus filmas. Ir spėju, dar ne kartą bus įsijungtas. 9/10

Rež.: John Hughes, vaidina: Emilio Estevez, Judd Nelson, Molly Ringwald, Ally Sheedy, Anthony Michael Hall, 1985 m., JAV, 97 min

  1. emwtsn
    23 vasario, 2014 9:02 pm

    Labai ačiū jums už šią rekomendaciją.Tokio emociška stipraus filmo jau seniai neteko matyti.Nors seniai nebesu paauglė,bet šis filmas paliėtė mane asmeniškai.
    ***Aš pabaigos nesupratau ,kai Benderis eidamas per stadioną iškėlė kumščius į viršų.Nors filmą žiūrėjau 4x vistiek nepagavau kampo.Ką autorius norėjo tuom pasakyti?Ir imdb apie tai nieko nerašo.

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: