Pradžia > Hugo Weaving, James McTeigue, Natalie Portman > 427> V for Vendetta / V – tai Vendeta

427> V for Vendetta / V – tai Vendeta


thedailyflickNeklauskite, kodėl aš vis nenorėdavau pažiūrėti filmo, nes konkrečios priežasties nežinau. Tiesiog vos apie jį pagalvojusi tuoj pat nustumdavau į atminties gilumą sakydama: ai, gal kitąsyk. Iš tiesų, tai bus tas kartas, kai net ir nežinojau apie ką šis filmas, tik tiek, kad vaidina N. Portman ir filmo plakatą, kuris į atmintį įsirėžęs. Kažkodėl įsivaizdavau, kad tai filmas iš fantastikos srities (taip ir yra, tik mąsčiau apie tokią fantastiką, kur egzistuoja neaiškūs antgamtiniai padarai ir pan), todėl tikriausiai suvokiate, kaip buvau nustebinta (maloniai), kai pamačiau, kad viskas išties labai paprasta..

Futuristinė istorija pasakoja apie po kauke besislepiantį laisvės kovotoją, dar kitaip žinomą kaip ,,V“, kuris naudoja teroristų taktiką kovodamas su Didžiojoje Britanijoje gyvuojančia fašistine diktatūra. Išgelbėjęs nepažįstamą merginą iš saugumo policijos nagų jis suvokia, kad galbūt rado sąjungininkę.

Puikus futuristinis filmas. Tematika be galo įdomi ir gerai išpildyta. Filmas įtraukia nuo pat pirmos minutės, o kadangi nežinojau net apie ką jis, tai ir smalsumas buvo tiesiog begalinis. Kino juosta sukėlė daug įvairiausių emocijų, kurių net ir nelabai galiu dabar išreikšti, nes dar gyvenu akimirkomis iš filmo. O svarbiausia, kad į kuriamą ateitį buvo sudėti tikri faktai: juk ir per Antrąjį pasaulinį karą buvo vykdomi lageriuose eksperimentai su kaliniais, nors apie tai kalbama vis dar labai mažai, kažkodėl koncentruojamasi tik ties badavimu, sunkiais darbais, varganomis gyvenimo sąlygomis, kasdieniu smurtu ir kančiomis, o apie eksperimentus kalbama gan retai- bet gal dėl to, kad juose dalyvavę dalyviai tiesiog mirdavo, todėl negalėdavo papasakoti, kas su jais buvo daroma, o tie, kurie buvo už tai atsakingi, tiesiog apie tai nekalbėjo ir neigė? Na, ir pati valdymo sistema, tie televizoriai visuose pakampiuose, kur bet kada gali pasirodyti aukščiausia valstybės valdžia ir kalbėti bet kokiomis temomis, komendanto valandos ir dar visokie kitokie niuansai atrodo taip tikroviškai, kad net nesijaučiau, jog būtų rodomas filmas iš mokslinės fantastikos srities, labiau istorinis, pasakojantis apie praeitį. Ir toks visiškas įsitraukimas, kad net nebemąsčiau, kad visa tai netikra- jau, manyčiau, yra nemažas pliusas. Aišku, yra tokių detalių, kurios gal kiek ir pasirodė juokingos ar banalokos, bet be viso to tik kruopelė filmų apsieina. Ir kaip man patinka minios efektas! T.y. toji minia su kaukėmis atrodė tikrai efektingai, vėlgi, žiūrėdama tą sceną pagalvojau apie sausio 13-ąją…

Labai labai patiko ir rekomenduoju!

9/10

Filmas gali pasigirti šiuo metu būdmas 161-oje imdb Top 250 vietoje

Rež.: James McTeigue, vaidina: Natalie Portman, Hugo Weaving, 2005 m., JAV, Didžioji Britanija, Vokietija, 132 min

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: