My So-Called Life (1 sezonas)


4596Po Freaks and Geeks užsinorėjau kažko panašaus, todėl į akiratį pakliuvo My So-Called Life–  taip pat vos vieno sezono(19 episodų) serialas, pasakojantis apie penkiolikametę paauglę, jos santykius su draugais, tėvais, dėmesio skiriama ir tėvų tarpusavio santykiams.

Andžela- penkiolikametė, kuriai matyt atėjo metas maištavimui, kadangi ji susiranda naujų, įtartinų draugų, o jau bene pirmojoje serijoje ją matome nusidažančią plaukus raudonai. Tačiau tai- gal vienintelis didelis smūgis tėvams, nes išlieka ji tipinė paauglė su savo problemomis ir lūkesčiais. Ir pripažinsiu, mane ji dažnai nervindavo savo flegmatiškumu ar tiesiog nieko nesakymu, kai tų žodžių taip reikia. Bet šiaip jau ji miela ir su kiekviena serija ją vis labiau mėgau. Jos naujieji draugai- įdomūs ir išgyvenantys savas, kartais netgi labai liūdnas ir sudėtingas dramas. Rajana- gryna maištautoja, nevengianti karts nuo karto piknaudžiauti alkoholiu ar eiti nuo vieno vaikino prie kito, tuo tarpu Rikis- išskirtinės išvaizdos netradicinės orientacijos vaikinas, turintis itin gerą širdį. Rajana ir Rikis- tai du geriausi draugai, palaikantys vienas kitą visur ir visada. Negana to, jie negali pasigirti turintys gražias šeimas, todėl apsilankę pas Andželą visuomet jaučiasi nesmagiai: pagr. veikėjos tėvams bei mažajai sesutei skiriama ne ką mažiau dėmesio nei kad Andželai. Ir stebėti visų išgyvenamas situacijas vienodai įdomu. Ir manau, dėl to šis serialas būtų įdomus ne tik jaunimui. Dar verti išskyrimo iš veikėjų du vaikinai: Džordanas Katalano bei Brajanas Krakou. Apie Džordaną (beje, jį vaidina Jared Leto) sukasi visas Andželos pasaulis ir jų santykiai viso serialo metu buvo pakankamai nestabilūs. Džordanas- lyg ir priskirtinas mokyklos kietuoliams, pasižymintiems gražia išvaizda, populiarumu, tačiau tik ne protu (jo ribotas žodynas ypač pabaigoje kėlė juoką). Tuo tarpu Brajanas (orig. Brian, o tas pats Džordanas jį dar ir Breinu (Brain- smegenys) praminė. Šis vaikinas- tikra Katalano priešingybė: nedrąsus, nepasitikintis savimi, tačiau protingas ir sumanus. Na, ir gal reiktų pridurti, kad beviltiškai įsimylėjęs Andželą? Man taip jo gaila būdavo..

TSDMYSO EC004Kiekviena serija atnešdavo ką nors naujo, spręsdavo naujas problemas, kurios aktualios iki šių dienų. Prasmingas, įdomus (tiesa, ne toks kaip Freaks and Geeks) serialas, kuris gal ir nebuvo įtraukiantis nuo pat pradžių iki pabaigos (pradžioje man jis lėtai įsivažiavo), tačiau kelias paskutines serijas sužiūrėjau su didžiausiu malonumu ir liūdesiu, nes ir vėl telieka liūdėti, kad nebuvo pratęstas dar vienam sezonui. Ir pabaiga tokia liūdna, tiesiog reikalaujanti pratęsimo! Deja. Susigyvenau su veikėjais, kaskart spėliodavau, ką dar sumąstys serialo kūrėjai: ir tai, jog kiekviena serija buvo geresnė už praėjusią, tik įrodė, kad jie turėjo ką pasakyti. Ne kartą ir juokiausi, ir liūdėjau žiūrėdama šį serialą. Na, gal ir nėra jis idealus, gal ir nėra kažkuo ypatingas ar originalus, bet be galo mielas, patinka man tokie! Galėtų sukurti ir šiais laikais tokių serialų jaunimui, kuriuose vietoj išorinio grožio kulto būtų tikrųjų vertybių puoselėjimas.

Beje, Andželą seriale vaidinanti Claire Danes šiuo metu atlieka pagr. vaidmenį garsiajame seriale Homeland – dabar dar labiau noriu jį pradėti žiūrėti.

8/10

Rež.: Winnie Holzman, vaidina: Bess Armstrong, Wilson Cruz, Claire Danes, Jared Leto, Devon Gummersall, JAV, 1994-1995 m., 19 epizodų

  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: