430> Vamps / Vampyrės


vampsGudė ir Steisė- dvi vampyrės, geriausios draugės gyvenančios tame pačiame bute, dirbančios tokį patį darbą, taip pat, be viso to dar ir mokosi. Abi merginos geria tik pelių kraują ir yra nusiteikusios prieš tuos vampyrus, kurie maitinasi žmonėmis. Jos gyvena nerūpestingą gyvenimą, kol vieną dieną Steisė įsimyli savo bendramokslį, o Gudė sutinka savo buvusią meilę..

Paprasta, tačiau miela romantinė komedija su simpatiškais veikėjais. Steisė vampyre tapusi palyginus neseniai, todėl gyvenimas jai nesukelia jokių sunkumų, tuo tarpu Gudė paversta vampyre buvo dar 1840-aisiais, todėl prisitaikyti prie kintančių sąlygų jai ne visuomet lengva, ypač šiais laikais, kai technologijos tobulėja žaibo greitumu. Aktorės, vaidinančios šią porelę, pasistengė, kadangi dėl jų pakankamai geros vaidybos abu personažai atsiskleidė, buvo nesunku pamatyti skirtumus. Kūrėjai pasistengė neįvesti naujų taisyklių, būdingų vampyrams ir pasilikti prie stereotipų: saulėje jie dega, miega karstuose, maitinasi krauju, gali įtikinti žmones padaryti tai, ko jie trokšta, tiesa, nei česnakų, nei kryžių nebijo. Iš paprastų žmonių vampyrai išsiskiria tik patamsėjusiomis akimis, blyškia oda ir kūno šaltumu. Taigi, jos sėkmingai sau džiaugiasi gyvenimu, o situacijos, į kurias įsivelia, visai smagios, nenukrypstama į kvailumus (aišku, protingo nieko irgi čia nerasite) ar visiškus absurdiškumus, jokių nenormalių juokelių. Karts nuo karto pasirodo antraeiliai veikėjai, kurie prajuokinti sugeba ne mažiau nei pagrindiniai personažai, o laikas bėga visai greitai ir nenuobodžiai. Patiko tai, kad buvo gretinama dabartis su praeitimi- smagu, kad neapsiribojama vien tuo, kas vyksta ,,čia ir dabar“. Na, o artėjant pabaigai atsiranda kiek daugiau veiksmo, galima ir šiokį tokį moralą įžvelgti. Nors prie žanrų yra įrašytas ir siaubo, tačiau komedijos žanras pastarąjį nustelbia visu gražumu ir krentančios galvos išgąsdinti pajėgtų nebent tokį, kuris nieko panašaus iki šiol nebuvo matęs..

Nesigailiu, kad žiūrėjau, nors taip pat galiu teigti, kad jei praleisite jį, tai irgi nieko neprarasite. 6/10

Rež.: Amy Heckerling, vaidina: Alicia Silverstone, Krysten Ritter, Wallace Shawn, Ivan Sergei, Malcolm McDowell, Dan Stevens, Gael García Bernal, 2012 m., JAV, 92 min

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: