Pradžia > Al Jolson, Alan Crosland, May McAvoy > 435> The Jazz Singer / Džiazo dainininkas

435> The Jazz Singer / Džiazo dainininkas


the-jazz-singer-1927-1Pirmą kartą ,,Džiazo dainininkas“ pasirodė 1927-aisiais metais, o jo premjera žymi naują kino erą- garsinio kino pradžią. (todėl 1929-aisiais, kai vyko pirmieji Oskarų apdovanojimai, Warner Bros buvo įteiktas garbės apdovanojimas, o pats filmas buvo nominuotas už geriausią scenarijų). Šioje kino juostoje pirmąsyk buvo galima išgirsti dialogus, o didžiulis populiarumas paskatino kino kūrėjus kurti būtent garsinį kiną.

Drama pasakoja apie Džiakį (Jakie), kuris kilęs žydų kantoriaus šeimos. Iš berniuko buvo tikimasi, kad jis pasuks tėvo keliu, tačiau Džiakį labiau traukė sceną. Neapsikentęs tėvo, kuris už prasižengimus jį lupdavo, berniukas pabėga iš namų siekti savosios svajonės..

Pagrindinio vaidmens atlikėjas Al Jolson- garsus savo laikmečio dainininkas, komikas ir aktorius, kilęs iš Seredžiaus, kuris anuomet priklausė SSRS, o dabar- Lietuvos (!) teritorijai. A. Jolson buvo garsiausias iš tų atlikėjų, kurie dainuodavo nusidažę veidą tamsiai. Tai atrodytų keista šiais laikais (pripažinsiu, žiūrėdama filmą irgi galvojau, kodėl jis tai daro), tačiau XXa. pr. tai buvo labai populiaru. Filme skamba nemažai dainų, o ką jau kalbėti apie tai, kad visos kino juostos metu girdime muziką, kuri absoliučiai nerėžia ausies. Man patiko klausytis, kaip jis atlieka kūrinius, su kokiu užsidegimu tai daro.

Tuo tarpu siužetas- pakankamai primityvus ir net neturiu ką labai apie jį pasakyti. Tik tiek, kad pabaigoje jau buvau patikėjusi, kad Džiakis pasielgs vienaip ir buvau bepradėjusi pykti, nes tai atrodė didžiausia nesąmonė, bet vėliau viskas pasisuko taip, kaip ir turėjo. Kadangi iki šiol tokio tipo (neskaitant ,,Artisto“, kadangi jis- jau šių laikų) filmų kaip ir nebuvau mačiusi, kreipiau dėmesį į aktorių vaidybą, jų mimikas ir gestus: be žodžių išreikšti savo mintis ne taip ir lengva. It nežinau, ar būtent dėl šios priežasties, ar tai ir yra būdinga tyliajam kinui, tačiau vietomis toji vaidyba pasirodė perspausta. Dar užkliuvo, kai dviejose vietose, rodos, visai nereikšmingos scenos buvo pakartotos kelissyk: tai man atrodė visai nereikalinga..

Tikiuosi ateity pamatyti dar ne vieną tokį filmą. O šiam vien už gerą muzikinį takelį bei tai, kad ne itin prailgo, rašau 7/10

Rež.: Alan Crosland, vaidina: Al Jolson, May McAvoy, 1927 m., JAV, 88 min

Tai ne trailer’is, o tiesiog šioks toks pristatymas..

Reklama
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: